Zaneta na zawody:kupiona co dodać
Dno łowiska to od 3 w gore tak do ok 6. dno łowiska jest stosunkowo twarde.
Zanete jaka kupilem na te zawody to :Marcel van den eynd Turbo black 2kg. do tego wyposarzylem sie w specjalne wiadro i sito. Bede chcial lowic odleglosiowka 390 i batem 6 m . Irytuje mnie jedno : Czy uzupelniac ja jakimis dodatkami nie mowa o robakach czy tym podobne .Tylko atraktory ,zapachy itd.

najwiecej jest jazia ,ploci i leszczykow 25 cm . Co byscie powiedzieli o tej zanecie. Na dodatki moge przeznaczyc 100 zł

     

  wędkarstwo podlodowe
Nigdy nie łapałem tam w zimie

jak dalej tak będzie to i za tydzień nie będziesz . Mormyszka działa tak samo na Mamrach jak i na Krzczeniu, bardzo dobrym dodatkiem do mormyszki są ochotki lub czerwona pasta (Mystic - chyba tak się pisze). Ryby "na zawody" to płoć, okoń i ewentualnie jazgarz (o ile tam występuje). Po wywierceniu kilku przerębli (nie wybierając całkowicie śryzu) proponuję zanęcić (delikatnie) ochotką, suchymi płatkami owsianymi lub sypką zanętą. Nie wiem jakie zasady będą na zawodach, ale warto mieć trzy wedeczki (mormyszka, spławik i blaszka).

  Jak przygotować zanętę Lorenca???
Ponawiam pytanie z tematu. Jeżeli ktoś zadaje sobie pytanie dlaczego akurat o ten przepis pytam to odpowiadam. Wczoraj spędzaliśmy czas z dwoma kolegami na pewnym łowisku. Przez około 5 godzin mielismy niespełna dwa brania i żadnej ryby w siatce natomist koles, który siedział 3 - 4 m od nas wyciągnął w tym czasie dwa karpie powyzej 2,5 kg i pokoźne grono płoci, jazi, linów itd itp. Zdradził nam tylko enigmatycznie brzmiące hasło: przepis lorenca. Dlatego właśnie zacząłem drążyć temat. Znalazłem tą przynętę. Wiem jednak, że jeżeli odpowiednio nie dobirze się dodatkowych składników to ta przynęta nie ma żadnego efektu lub efekt jest znikomy. Jeżeli znacie Panowie lub też Panie ( uwielbiam kobiety uprawiające tan sport jak również prowadzące samochody sportowe ) przepis na tą okrytą mega tajemnicą, alchemiczną formułę sposób to proszę o kontakt.

Podpisano scatlock alias zaintrygowany

  Jak przygotować zanętę Lorenca???
Ja bym jakoś specjalnie się nie nastawiał na to, że ta czy inna zanęta to sukces murowany bo koleś złowił tyle to a tyle ryb. A to, że jedne zanęty mogą być lepsze od innych to juz inna para kaloszy:)
Przepisów na zanęty jest cała masa o czym pewnie doskonale sam wiesz. Prawdziwego składu jakiejś wziętej i chodliwej tak naprawdę nikt nie zdradzi. Samemu trzeba poeksperymentować i znaleźć swoją własną i doskonałą zanętę. No ale jak już chcesz półgotowca z modyfikacjami to proszę bardzo:
    1 kg gotowej zanęty Lorenca na leszcza lub płoć
    10 dkg mielonych ziaren słonecznika
    20 dkg prażonych mielonych konopii
    ok 0.25 litra pinki

Calość suchych składników wymieszać z taką samą ilością wagową przesianego suchego piasku i namoczyć.
Przed samym nęceniem przetrzeć przez sito i dodać pinkę. Robic kule i do wody a potem czekać już na brania:) Jakby była potrzeba dodać klej do zanęt.
To oczywiście przykładowy jakiś przepis. Wypróbuj na łowisku. Dodatkowo masz jeszcze do dyspozycji całą game atraktorów i dodatków, również Lorenca, które możesz dodawac i sprawdzac jak sie nowy skłąd zachowuje. I nie wierz tak dosłownie w to, że jak któregoś składnika dodasz odrobinę zamało lub zadużo to coś wielkiego się stanie. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
Takie jest moje zdanie ale każdy może mieć inne.

     

  Przepisy na zanęty
Troche lepiej by było jak byś sprecyzowal na co chcesz tą zanęte jezioro? rzeka? na płoć, leszcza czy może karpia

Podam ci kilka moich uniwersalnych prostych zanęt

Przenica - doskonała zanęta na leszcza
Pęczak- równiez dobra na leszcza ale także na płoć, krąp ai czasem się karaś lub lin połakomi
Kukurydza - Karp, lin, karaś, płoć
Konopie - lin, płoć
To są zanęty które zawsze mi skutkują ale po kilku dniowych nęceniach

Zapewne bardziej chodzi ci o zanęte sypką na taki jednodniowy wypad?
Niestety takich nie znam bo nie używam wychodze z założenia, że raczej jak chce się połapać białą rybę to jeden dzień to zbyt mało na jakieś efekty, chyba, że na jakimś komercyjnym łowisku, a jeśli nawet jadę na jednodniowe ryby to kupuje zanety, które ewentualnie uzupełniam o kilka składników właśnie typu jakieś zboże lub konopie itd. Uważam że na zwykłych łowiskach żadna wymyślna, tajemna zanęta i tak nie wiele ci pomoże jeśli bedziesz tam przez kilka godzin To zbyt którtko żeby zwabić pożądne ryby do łowiska. No chyba, że się przez te kilka lat w Polsce coś pozmieniało i teraz ryby wolą bardziej jak się zanęte samemu zrobi z naturalnych składników najlepiej wychodowanych u siebie w ogródku

  Zanęta
Najbardziej lubię własne zanęty. Zwłaszcza na wiosnę i zwłaszcza z prażonych konopii i jeszcze bardziej zwłaszcza na płocie. Jak sie dorwą to tłuką a ja je
Chyba nie ma uniwersalnej. Na jednym łowisku taka, na innym inna. Jednego roku taka, innego inna itd.
Jeśli kupiona to największe zaufanie miałem do zanęt Gutkiewicza ale czy to dlatego że taka super, czy po prostu taki był dzień to nie wiem (stawiam na to drugie)
Na Trapera praktycznie brań nie miałem.

  Łódż do wywozu zanęty wędkarska
Trafiłeś kolego na forum modelarskie i to w dodatku głównie lotnicze, gdzie takie pancerne konstrukcjie są niespotykane. Tutaj większość z nas dba o gramy nie mówiąc o kilogramach. Poza tym też jestem wędkarzem i wiem przy jakich falach i wietrze łowię. Nie ma co się obrażać, tylko wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie zawsze to co robimy 1 raz jest idealne, jednak nie należy tego bronić za wszelką cenę. Może warto posłuchać trochę kolegów, którzy w doborze materiałów do budowy, samej konstrukcji łódki czy doboru napędu i zasilania są nieco bardziej doświadczeni. Poza tym zanim zacząłeś budowę i zanim wybrałeś materiał zadałeś pytanie z czego i jak - otrzymałeś całkiem sensowną odpowiedź po czym zrobiłeś po swojemu. Teraz się nie dziw, że twoje cudo nie wzbudziło zachwytu u wszystkich, i są tacy, którzy mają odmienne zdanie od twojego. Tak w życiu bywa. Jeżeli coś pokazujesz publicznie np. na tym forum, to musisz też liczyć się z krytyką a nie tylko pianiem z zachwytu nad twoją elukubracją ( wyjaśnienie tego skądinąd trudnego słowa TUTAJ ).

Edit:

PS> Od kiedy wywozi się suchą zanętę? Chyba, że łowisz powierzchniowo np ukleje, drobne plocie i wzdręgi. Zanęta powinna byś wilgotna najczęściej zmiesczana z obciążeniem aby opadała na dno, a nie pływała po powierzchni. Albo wywozisz kulki proteinowe, które do lekkich nie należą Ciężar właściwy zanęty jest większy niż wody Czyli 3 kg zanęty to mniej niż 3 litry.

  Cybina - prawy dopływ Warty
Łowiłem 8m batem, dlatego unikałem krzaków żeby móc stosować delikatny zestaw, a jak wiadomo karaś łatwo się nie poddaje, łowisko znajdowało się ok. metr od miejsca, w którym ostra skarpa zamieniała się w łagodny spad. Płocie pojawiały się na haczyku gdy łowiłem z marszu po nęceniu 3 dniowym grubą zanętą jakby ginęły, nie wiem dlaczego czyżby przekarmione ?

Słyszałem od innych, że na rozlewiskach kłusownicy ostatniej zimy dali szczupakom (takim 3-4kg) ostro popalić. Ponoć wiercili dziesiątki przerębli w każdy pakowali żywczyka przywiązanego do małej butelki coca-coli (która butelka jeździła po przeręblu to wyciągali interes), podobno wyciągali tym sposobem jak to powiedziano mi po ''12szt. na osobę''

  Cybina - prawy dopływ Warty
Uciąg jest średni, jeżeli chcesz połowić na bata, to najlepiej spławik o wyporności do 5g.
Jeżeli chodzi o ryby to zanęta jest wskazana, ale zamiast mocnych aromatów do zanęty dodaj dużo mięska (pinka lub jokers), ewentualnie zamiast mięska, możesz dodać kukurydzy.
Ryb jakich możesz się spodziewać to najczęściej o tej porze roku płoć. Ale w Cybinie może też Ci wziąć ładny Kleń lub Jaź. Na przynętę najlepiej biały z czerwonym lub ochotką.

  Nigery jako zanęta na ryby :D
Dzisiaj byłem na rybach (skuszony tym jaką PiotrG złowił ) i w pewnym momencie stwierdziłem, że nie potrzebnie wziąłem zanęte. Akurat roiły się nigery i większość samców była zdmuchiwana do jeziora przez wiatr. Nagle uświadomiłem sobie, że dzięki temu zebrało się tyle ryb, że ich pluskanie się i chwytanie samców wyglądało jakby padał deszcz, który uderza o wodę.
Efekt?
9 leszczy
7 płoci
9 okoni
ponad 20 uklei

Wniski?
Rójka nigerów napędza cały ekosystem!

  JAKA ZANĘTA NA ZAWODY ?
Z tanaszych, ciekawe sa Gutkiewicza lub czarna ploc Lorenca , do tego jokers - jesli nie masz kasy to choc - ochotka mrozona dla rybek akwariowych, mielone prazone konopie, archaid no i klej , mozesz dac atraktor waniliowy - ta zaneta jest oczywiscie - po najnizszych kosztach .
Mozesz trafic na opisy zanet typu , 2 kilo sensasa + kilo marcel + itp. ale to raczej drogo wyjdzie.
pozdrawiam i powodzenia

  Rzeka Warta
Sory Pozdrawiam ciebie i innych moich bliskich kolegów z tego forum O warcie panuje taka opinia że jest to trudna i kapryśna rzeka i sam nie raz sie otym przekonałem wracając do domu o kiju poraz któryś,ale potrafi też przyprawic o zawał serca wykonując np.pierwsze rzuty a tu uderza metrówka ,albo siedząc z feederm w dwie godziny kończy sie całe opakowanie białych i kilo zanęty a w siacie 3 leszcze po 2 kg i kilkanaście grubych płoci ok.30cm.i krąpi.Taka jest warta i za to ją kocham.

  Rzeka Warta
W niedzielę wybraliśmy się nad Wartę w okolice Międzychodu.Przed wyjazdem postanowiliśmy zabrać po jednym federze i nie zabierać spinerów, żeby nas nie kusiło łażenie za jaziem i kleniem.Nad rzeką byliśmy o 5.30.Zimno -4 stopnie, na szczęście byliśmy na to przygotowani.Wybraliśmy stanowiska, rozrobiłem zanętę, Syn łowi przed napływem, ja w dołku na międzytamiu.Łowiliśmy do godziny 13, głownie ładne płocie,kilka jelcy no i dwa kleniki. Woda w tym rejonie jest jeszcze wysoka. Pogoda była piękna, słoneczko przygrzewało bolenie i szczupaki tłukły drobnicę jak wściekłe.Oto kilka fotek

  Rzeka Warta
Lowilem tylko na spinning .Okoni zero. Szczupak 30/40cm spial mi sie z pod nog, Wzial na kopyto Relaxa btokatowe biale z czerwonym ogonkiem i czarnym grzbietem idealnie pod mostem na Cybinie przy katedrze. Na Warcie zero. Na drugim brzegu 1 spinningista tez chyba zero, kilku splawikowcow i 1 z batem. Wszyscy nad Cybina. Nie widzialem zeby mieli brania. Normalnie teraz bym byl na Warta gdyby nie to ze jestem podziebiony. Mysle ze w weekend kilka razy wyrusze z gruntem i splawikiem ale reczej na miejscu starego portu, gdzie bede mogl stosowac zasady jak w jeziorze.

Lepsze wyniki w plociach i leszczach osiagne lowiac w miejscach gdzie woda stoi czy w nurcie? Jak w nurcie to jaki ciezar koszyczka i co dodac do zanety aby nie poszla z woda??
Pozdrawiam

Scalone

  Rzeka Warta
Ja bym Ci proponował spokojne międzytamie,na pograniczu nurtu i spokojnej wody,jest to moja ulubiona miejscóweczka na leszcza a i płocie często się tam meldują.
Co do zanety to ja nie dodaje żadnego obciążenia a koszyczki mam bez dna Ewentualnie mieszam zanęte leszczową z rzeką i to wystarcza,ale możesz również użyć trochę kleju do zanęt

  Łowiska - Poznań
Robal, Łowiłem i to dużo razy rybki jakie tam padają to plotki , liny karasie z oddali leszcz.
Jesli sa to zawody spławikowe to bacik 6m starczy (na moich można stać w wodzie w woderach) wodery się przydadzą bo na niektórych stanowiskach masz od razu 1,5m a na innych trzeba trochę wejść w wodę zanętę jaką ci polecam to czerwona płoc trapera (najlepiej 3kg)wzbogacona w glinkę jokersa i pinkę
zestaw (najlepiej uszykuj sobie 2 kije jeden delikatny zestaw (główna 0,12 przypon 0,8 splawik do 1,5g haczyk 16-18) oraz coś mocniejszego (gówna 0,16 przypon 0,14 splawik do 2g haczyk 10-8)
z przynęt to pinka kolorowa,bialy robak,ochotka,gnojaczek
-na początek zacznij łowić delikatne brania częste zdobycz mała(plotka do 20cm) jak ci nagle przestanie brać to NIE WRZUCAJ ZANĘTY tylko grybszy zestaw z gnojaczkiem !!! a linek murowany
na samym początku wrzuć w łowisko ok 2kg zanęty 1kg zostaw na donecanie

  No Kill - stosować czy nie?
Najgorsze jest to ze lowiacy i bijacy wszytko glowe marudzi: "Ech kiedys to bylo tyle ryb zesmy za jeden dzien trzy wanny szczupakow nalowili a teraz panie klusowniki scieki...." i nie pomysli baran ze jego dzieci i wnuki moga za 20 lat moic: "ech kiedys to byly ryby nawet dwie plocie sie dziennie lowilo a teraz??? jedna na tydzien"
Podobni jest ze smiciami (bylem swiadkiem naocznym i az usiadlem z podziwu dla intelektu tego pana). Siedzi facet rzuca puszki paczki po zanetach papiery z kanapek a za tydzien przyjezdza i mowi ale syf po sobie zostawily jakies swinie
Stad moj upor i nieustajace prosby. MYSLMY NAD WODA!!!

  Wolna rozmowa
Wróciłem co dopiero łowiska. 17 leszczy. Największy 46 najmniejszy 18 cm.Zanęta TRAPER płoć i leszcz zmieszana, plus raz zakręcone płatki. Rano do 9,15pogoda świetna od 9,30 deszcz no i do domu ale zabawa OK. Przedwczoraj na kanale, ale zero, czyli nic Na niektórych zbiornikach pływa jeszcze tafla lodowa wiaterek ją pogania. Temperatura wody, średnia z trzech zbiorników 2,9. Wody czyste.Na brzegach śmieci.To tyle.

  Zanęty gruntowe i dodatki
Witam,
Jestem początkującym "wędkarzem".
Mam trzy pytania odnośnie dodatków do zanęt (łowię na Wiśle)
1. Czy zalać wrzątkiem pinkę i białe robaki przed wrzuceniem do zanęty?
2. Czy konopie do zanęty prażyć czy gotować? (cel: płoć, leszcz)
3. Do zanęcania łowiska dodaje kleju do zanęt czy do koszyka zanętowego dać też zanętę z klejem?

Z góry dziękuję za odpowiedz,

Pozdrawiam.

  Zanęty gruntowe i dodatki
Pinek i mad nie zalewaj wrzątkiem, to by je zabiło i straciły by większość swojej atrakcyjności.

Konopie jeśli już, to raczej na płoć niż leszcza i polecałbym gotowane, plus woda z gotowania po przestudzeniu przeznaczona do namoczenia zanęty.
Do koszyczka zanęta nie musi być aż tak sklejona, powinna sama z niego wypłynąć po kilku minutach, wtedy nęci i spełnia swoje zadanie najlepiej.

Witam na Forum Kolegę z mojego miasta

  Zanęty gruntowe i dodatki
Witam,
Jestem początkującym "wędkarzem".
Mam trzy pytania odnośnie dodatków do zanęt (łowię na Wiśle)
1. Czy zalać wrzątkiem pinkę i białe robaki przed wrzuceniem do zanęty?
2. Czy konopie do zanęty prażyć czy gotować? (cel: płoć, leszcz)
3. Do zanęcania łowiska dodaje kleju do zanęt czy do koszyka zanętowego dać też zanętę z klejem?

Z góry dziękuję za odpowiedz,

Pozdrawiam.1.O ile to będzie łowienie gruntówką to nie ma sensu zalewać robaków
2. Raczej bym ugotował bo prażone są bardzo mocno pracujące i zbyt szybko zanętę wypłukiwałoby z koszyczka
3. Do koszyczkowej zanęty kleju z zasady się nie daje bo stopień wymywania zanęty z koszyczka reguluje się ugnieceniem zanęty.

  Grunt
Witam, chciałbym spróbować połowu gruntowego na 'swojej' okolicznej rzeczce
Jestem wędkarzem amatorem, więc proszę o wyrozumiałość.
Przede wszystkim interesowałby mnie leszcz lub płoć Jutro będę miał okazję być w sklepie wędkarskim, więc mógłbym kupić sprzęt jakiś, tylko jaki ? Co będę potrzebował do takiego połowu i jaki koszt będzie tego ? Na co łowić ?
+ kupię jakąś zanętę trapera

  Leszcz z gruntu
Miałem podobny problem , zaczelem więc używać plecionki i większych haków.
A zanęta to traper gold na leszcza , jaźia , krąpia i płoć 2 .5 kg do tego dodaje zanęte gut- mix na leszcza 1 kg . po tej zanęcie mam zawsze agresywne , ściągające wędke do wody brania i wycholowane leszcze .

Pamietaj zeby nie pisac jednego pod drugim

  Leszcz z gruntu
Ja łowie najczęsciej leszcze w czerwcu...Nad jeziorem obok Drawska Pomorskiego chociaz mieszkam w wielkopolsce xD
Moja metoda to:
-rurka nie koszyczek "na rurce nakladamy zanetę leszczowo-płociową taka nawet mozesz najtansza za 4,50 zł oczywiscie zanete dodajemy gdy dodamy do niej troche wody"
-haczyk zalezy od upodobań ale jak uzywam takiego co okolo 2-3 bialych robakow sie nawinie na niego
-biale robaki bo na dendrobeny jakos mi nie biorą
-sygnalizator bran nie elktryczny tylko zwykly co zakladamy na zylke i przelotke
-daleko wyrzucamy
Efekt:
Przy dobrze zarybionym jeziorze np. gdzie ja lowie jak wczesniej wspomnialem leszczy na jeden dzien zlapalem nawet ok.10-12 płoci tyle samo i plocie normalnej wielkosci moze 2-3 troche wieksze leszcze 20-25-30-40 niektore jak plotki a najwiekszy leszcz mial ok.50 cm juz nie pamietam ile dokladnie
To cala moja metoda prosta tania bez zadnych trudow
Jeśli chodzi o rzeki to najlepiej lowic w zakolach gdyz zaneta z koszyczka nie spada, jesli nie ma w poblizu zakola zanete musisz mocno uformowac do koszyczka albo dodac wlasny skladnik podtrzymujacy...Ale gorzej bedzie z sygnalizacja brania gdyz taki zwykly sygnalizator na rzekach zbyt bardzo pokazuje branie a to najczesciej jest prad a wiec ciezko ci bedzie zlapac cos jak nie bedziesz wiedzial czy to jest branie czy nie <spławik lepiej pokazuje czy jest branie czy prąd>

Pzdr i udanych polowow za niedlugo xP

  Leszcz z gruntu
Do sprężyny zanętowej, bo tylko tą metodę uznaje na białą rybę, z całych sił upycha ciasto z kaszy manny i z tej samej kaszy uformowaną gulkę zakłada na haczyk.A co powiesz o tzw. "grzybku". Zasada działania i przygotowania niemal identyczna, a swego czasu był to podobno najlepszy sposób na złowienie okazu białej ryby na Solinie.
Osobiście pamiętam pewną wiosenną rynienkę, w której stały piękne płocie i krąpie. Żeby się do nich dobrać i nie spłoszyć ryb, trzeba było podać zestaw nieco wyżej i pozwolić mu spłynąć do rynienki. Waga pełnego koszyka miała tu kluczowe znaczenie. Zbyt ciężki nie spływał do rynny, zbyt lekki był z niej wypychany. Złotym środkiem było nabicie mocno sklejonej zanęty do odpowiednio dobranego wielkościowo (pojemnościowo) koszyczka. Dopóki koszyk był pełny, zestaw znajdował się w rynience, gdy zanęta zaczynała być wypłukiwana - zestaw wypływał na płyciznę.
Podsumowując - myślę, że czasami wystarczy sam zapach wydobywający się z koszyka nabitego zanętą.

  Płoć spod lodu
Witam!
Łowienie podlodowe będę dopiero zaczynał i nie wiem na co łowić płocie spod lodu i czy opłaca się stosować zanęty?? Na moim łowisku jest głębokość średnia 140-170cm. Na rzece która do niego wpływa jest w niektórych miejscach nawet do 2 metrów. Na dnie rzeki są korzenie, a na tym zbiorniku muł. Gdzie mógłbym się spodziewać dobrych brań

  Zawody
No to moze ja sie przełamie
Bede miał zawody 30 kwietnia, łowisko tutaj link http://wedkarskiswiat.pl/...?t=447&start=15
sprawa ma sie tak : podzieliłem sobie organizacje wedkowania na 2 wedki:
-gruntówka z kulkami proteinowymi i "pipczakiem"
(licze na porady w robieniu kulek i jaka zaneta linformacje w linkul)
-i spławikówka 5 m bolonka
ryby to głownie płocie głebokości ok 1,5m do 3m trzeba dobrze zanecic czyms słodkim)
Moje pytanie to : jaka przynet na płotki pinka czy biały robaczek jaki haczyk, przyponik oraz spławiczek

P.S. Barnej tzrymam Cie za słowo
Jesli ktos wie wiecej to łowisko to miejscowość Lipie koło Rzeszowa

  Zawody
Gdy mamy już wszystko przygotowane wybieramy się na trening. Warto też wybrać się na zawody jako kibic i popatrzeć jak łowią inni. Treningi powinny być zróżnicowane. Na jednym z nich wybierzmy się na ukleje. Wyuczymy sobie szybkość odhaczania ryb itd. Innym razem większe ryby nauczą nas czegoś innego. Mój trening wygląda tak że cały czas myślę co zrobić by nie było przerw w braniach, jak szybciej lądować czy odhaczyć rybę. Mój podbierak ma do 5m długości.
Ostatni tydzień przed zawodami trenujemy na zbiorniku gdzie mają się odbyć. Najpierw określamy które z ryb poławia się najłatwiej. Duże ryby to kłopot na zawodach. Więcej zerwań, dłuższy hol itd. Co nie oznacza że nie można ich łowić. Ja jednak proponuje małe i średnie ryby. Nie zapominajmy że jesteśmy na treningu, mamy sprawdzić rybostan Gdy biorą płocie nie bawimy się, tylko sprawdzamy czy mamy szanse na leszcze. Do tego wystarczy prosta zanęta. Na zawodach jednak musimy zastosować zanętę do wybranego gatunku, najlepiej wabiącą na tym łowisku. Na treningach musimy wybrać zanętę. Łatwiej gdy jedziemy w kilku.
Nawet najlepszą zanętę można popsuć więc zamiast szukać ideału proponuje zająć się jej prawidłowym przygotowaniem i podaniem.
CDN

  Zawody
Co do składnika smużącego to nie upierałbym się by był tym samym który wabi. można przecież dodać wiele składników z których każdy ma inne zadanie. Składniki smużące które stosuje to: słonecznik, glinka rozpraszająca, mleko w proszku.
Jednym z bardzo dobrze wabiącym Płocie składnikiem są zapewne konopie. Dobrze też sprawdza się brasem. Podobno dobre efekty można uzyskać dodając gołębich odchodów, sam jednak nie próbowałem. Należy jednak wypróbować zanętę na danym łowisku.

  Zawody
Ale tak nawiasem mówiąc mam takie typy
-mleko w proszku
-mączka kukurydziana
-i...

Tu właśnie jest problem z Płociami z jeziora.....
Jaki dać armoat,-atraktor???
Byłem w sklepie wędkarskim i sprawdziłem pewien atraktor w proszku firmy T.......... pachniał jak istne ziółka!??

Ostatni raz mam prośbe odnośnie zawodów,- bede je miał w tym tygodniu (niedziela)

Jaki ataktor,aromat do zanęty, a jaki do przynęty na haczyku???

LICZE NA WASZE KONKRETNE RADY!

przepraszam za ten ton ale szukam w prasie dobrych zapaszków na płotki i nic nie moge znależć

  Zawody
61 post w tym temacie. Gratuluje

Za dwa tygodnie 14 maja odbędą sie zawody na Wisłoku (metoda spławik)

I juz zaczynam się przygotowywać i licze na wasze rady

Przewiduje taką strategię:

Ryby:
-ukleje (bez zbytniego wysilania sie z SUPER zanętami, poprostu musi smużyć)
-leszcze (tu już będę zmuszony poznawać dokładnie łowisko, jakie ryby, jakie przynęty, zaneta z jakim aromatem, gdzie ich szukać)

Myślę że, lepszą bedzie strategia 2, ta z leszczami
Jeśli ściągnę stadko, a będzie to niesłychanie trudne uda mi sie wygrac pod nieobeność pana Stanisława Rybaka (wymiatacz).
Muszę tez uwzględnić liczne certy, ale słabiej biorące.

Rzeka jak rzeka... tutaj żadko biorą jazie, liny, brzany, raz na rok karp, czasami płoć, certa, świńka (w tamtym sezonie szuka 49,5cm 1,4 kg) często okonie, klenie, krapie,

Wasze rady Zapraszam do swobodnego wypowiadania sie i wzbogacania tego, jak niepowtarzalnego tematu.

heer prześle Ci mapke z dokładnym dojazdem do Lipia

  Zawody
ostatnio byłem na rybach nad rzeka i łowiłem w zatoczce ze stojaca woda , wynik kilka płoci i kilkanascie jelców , byłem zmuszony do stosowania ciezkiej zanety gruntowej bo z powiezchni ani w połowie wody ryby nie chciały brac nastepnym razem pojade tam w sobote i spróbuje zwabuic tam leszcza swinke klenia i okonia ( okonie tam sa dosc pokazne i waleczne ) pozdrawiam

  Zawody
ja rowniez dzis bylem na zawodach splawikowych z okazji dnia dziecka dla mlodziezy 1990-1991 i na 21 uczestnikow bylem 1
ryby braly slabo ciagle padalo i zlapalem 0,540kg
dostalem wedke kongera ,,olimpia'' i kilka zylek
wyloniono takze uczestnika z najwieksza zlowiona ryba i przegralem o 10g[koles zlapal krapia 130g a ja krapia 120g nagroda piekny bacik 5 m jaxona]
ale pech
ale i tak dobry wynik z zaneta za 3,5zl stila na ploc

  Zawody
Już jutro kolejne zawody Odbędą sie one na J. Trzaskowo jest to miejsce licznych zawodów, stanowiska wszystkie można nazawać równymi mniej wiecej podobna głębokość i kazde miesce to tunel w trzcinach W tym jeziorze są niezliczonne pokłady małej płoci i to ona właśnie jest celem zawodników!!
Moja zanęta na jutro:
sensas gardons 1kg
2kg bełchatowskiej torfowej
sensas vanilia
konopie prażone
aromix płociowy
do tego:
2kg bełchatowkiej torfowej
0,5l. joka

Po zawodach zdam szczegółową relacje, bo to będą bardzo ciekawe zawody i wielka rywalizacja

  Zawody
Tak, w zanęcie muszą znaleźć się konopie (najlepiej prażone). Do zawodniczej sypie jeszcze joka, odchody gołębie. Należy również zaromatyzować mieszankę, najlepiej gotoym aromixem płoć itp. Gdzieś na forum czytałem że powinno sypać się jeszcze ziemię, ale jak z tym jest wie lepiej Błażej.

  Zawody
Ja bym Ci polecił tak:
1kg Secret Marcel'a
1kg Roach Marcel'a
pół paczki Sensas Rotaugen Gardons
Mielone konopie prażone- ok 300g
Coco-Belge- ok200g

Jeśli ta zanęta wydaje Ci sie za droga, bo zapłacisz za nią ok.50zł to zrób coś takiego:
1kg Traper Gold Series Magic
1kg Traper Gold Series Grand Prix
200g konopii prażonych mielonych
200g coco-belge
pół paczki pinek
I daj jakiegoś atraktora płociowego, np. z TRAPERA Płoć Special

  Zawody
niedługa mam zawody na akwenie w którym stanowiska mają od 1,5 - 3 m głębokosci, niewielką ilosc roślinnosci wynurzonej przy samym brzegu, dno z cienką warstwą mułu z małżami i resztkami roślin raczej równe. Najczęsciej łowi się tam małe i średnie płocie, krasnopióry, rzadko jazie i ,,palczaste" okonki których ilosc nieraz mnie zaskakiwała. Na zanętę mogę wydać około 30zł (chodzi mi oczywiscie o samą ,,właściwą" zanętę, bo będę miał jokersa z glina ale on juz nie wlicza sie w tą kwotę) Interesują mnie receptury na zanętę na wyżej opisane łowisko. Jesli to możliwe proszę również o technikę łowienia, bo jesli chodzi o wyczyn to jestem żółtodziobem .

ps jeszcze jedno: okonki biorą na wszystko (nawet ,,twardą" kukurydzę) a miałbym ochotę połowic jakies płocie (mysle ze na zdejmowaniu ,,zażartych" okonków traciłbym dużo czasu)
pozdrawiam

  Zawody
Płoci z Linem-Karasiem bym raczej nie mieszał, bo z reguły zanety płociowe maja ziołowy aromat, a linowo-karasiowe są słodkie i może dojśc do czegos takiego, ze to sie rybom spodoba, ale to trzeba na treningu sprawdzic, a nie ryzykować na zawodach. Z doswiadczenia wiem, że jak karasie sa w łowisku to wejdą nawet w zanete płociową, gorzej by było gdybyśmy chcieli zaneta karasiową przywabić płocie.
Z rób zanete płociową, bo wtedy masz szanse na oba gatunki.............ja tak uwazam Inni moze mają inne propozycje

  Zawody
Uczestniczyłem wczoraj w zawodach o puchar Księdza proboszcza parafii Komorów(dopiero jak przyjechałem na zawody to się dowiedziałem czyj to puchar) Pomimo że impreza wybitnie towarzyska to konkurencja była duża. Było kilu zawodników z pierwszoligowego klubu K.W Praga 4 a także zawodnicy z klubu Szóstka Wola którzy w tym sezonie wywalczyli awans do I ligi. Łowiono głównie płotki takie od 10 do 25 cm. Zdażały się liny i okonki. Podzielono nas na dwie kategorie-seniorów i juniorów ale losowaliśmy razem i juniorzy łowili pomiędzy seniorami. W juniorach wygrał wynik 2800g ja byłem drugi(1800g). Przegrałem z jakimś miejscowym który na tym zbiorniku łowi na codzień. Nie uważam jednak żeby mój wynik był zły ponieważ łowiłem obok Piotrka Kosakowskiego(13 w Polsce na koniec zeszłego sezonu) i miałem tylko około 100 gramów mniej. W sumie mogę napisać że wyprzedził mnie o linka takiego 20cm (na zawodach nieobowiązywały wymiary ochronne) którego złowił a mnie się nietrafił. Nęciłem zanętą Lorpio Grand prix płoć około 700 gramów 300 gramów Etang Sensasa i odrobine epiceinu. Zanęte zmieszałem z gliną wiążącą i dodałem jakieś 100gramów jokersa(tylko tyle zdobyłem )

  Zawody
to teraz ja
brałem udział już w 2 zawodach

! 1maja zająłem 7 miejsce na 8 łowiąc 80 gram płoci (cienizna)

! 26 czerwca 2007r. Zawody były jedno turowe Zawody trwały od 8 do 11.20. a oto relacja:

Przyjechałem o 7.30, wylosowałem 5 stanowisko, przygotowałem sobie zanętę (1 kg zanęty płciowej, i zapach waniliowy).Na haczyk założyłem białe robaki i zacząłem łowić. 1 rzut i branie, zacinam i wyholowuje ok. 25 cm leszczyka. Później łowie jeszcze ok 20 płoci i zawody się kończą. Sędzia podchodzi do mnie z wagą, mój wynik to 630 pkt. Ogółem zajmuje 5 miejsce na 30 uczestników, dostaje puchar i 3m tyczkę (Mam farta , akurat 5 pierwszych miejsc jest nagradzane)

  Zawody
Witam szykują mi się zawody ale nie zabardzo wiem jak się do nich przygotować w sensie zanęt i podania przynęty.
Łowisko:Bytom Brandka (jeśli ktoś mieszka w Bytomia to powinnien wiedzieć;p)
Głębokość 3,5m 4m jak dla mnie dosyć nie wygodna
Dno: Twarde porstają go redestnice w niektórych miejscach
Ryby:ukleja okonek duża płoć (20-25 czasem i 30cm) i wzdręga o inne gatunki w tym miejscu ciężej

Jakiej zanęty byście użyli???
Czymś dociążyli??
Jak podali przynęte ponad dnem czy gdzieś wyżej??
Dużo ilość zanęty jest potrzebna??

Poproszę łaskawych spławikowców aby pomogli mi co nie co jak to rozgryść!!

  Zawody
Cześć wszystkim!Może komuś to wyda sie dziwne ale dzięki kumpla namowie wystartuje w ostatnich zawodach naszego koła a w moich pierwszych.Na sam koniec sezonu mi sie zachciało ale lepiej późno niż wcale. Zawody są na kanale żeglugowym głębokość jakieś 3 metry.Łowie batem 5m.proszę polecicie mi jakąś recepturę zanęty na zawody.ile jokersa kupić.a i jakie haki do ochotki? najwięcej jest uklejki później jest płoć i leszczyk drobny.dno jakieś 15-20 cm mułu.jak barka żadna nie płynie to nie ma uciągu. a jak barka płynie to jest uciąg 4g

  Zawody
Wreszcie pudło!!!

Dn. 1.05.2008r. przy zalewie nr 3 w Siemiatyczach odbyły się spławikowe mistrzostwa koła juniorów. o godzinie 7.30 wszyscy spotkaliśmy się za stodołą "U pana Wacka". Zaczęło się losowanie stanowisk. Wylosowałem stanowisko nr 2 ( na 14 możliwych ). Zrobiłem zanętę, przygotowałem stanowisko. O godzinie 8 dostaliśmy sygnał na rozpoczęcie łowów. Na haczyk nr 12 założyłem białego robaka i zacząłem łowić. Brania były sporadyczne, ale jednak coś złapałem. Łowiłem małe płocie 10-15cm. Złapałem ok. 30 płoci o łącznej wadze 635g. Wszyscy zawodnicy łapali płocie, a dla 2 zawodników udało złapać się leszcza i okonia. Na jednym stanowisku było branie ogromnego karpia, lecz żyłka 0.12 niewytrzymała. Niektórzy wędkarze nic nie złapali. Zawody skończyły się o godzinie 11. Po zwarzeniu okazało się że zająłem 3 miejsce (na 14 możliwych ). Łowiłem teleskopem 3,60, haczyk nr 12, białe robaki, żyłka 0,18,
spławik 3g.

A oto wyniki
1. 1290g
2. 830g
3. 635g
4. 490g
5. 410g
6. 330g
7. 325g (wynik mojego brata, podkreślam że był on najmłodszym zawodnikiem)
itd.(nie pamiętam dalszych wyników)

  Zawody
witam w sobotę i niedziele mam zawody i nie wiem jaką zanętę przygotować
zawody będą sie odbywać na łowisku klonowym
w sobotę mam zawody mistrzostwa okręgu a w niedziele zawody o puchar prezydenta
mam 16 lat
i w tym łowisku jest dużo płoci
i nie wiem jaką zanętę stosować możecie mi pomóc
dno jest raczej piaszczyste
kiedyś widziałem jak jakiś wędkarz łapał tam na zanętę Bogusława Bruda płoć czarna i miał nawet dobre wyniki

  Zawody
Dnia 11 maja odbyły się zawody wędkarskie inaugurujące sezon wędkarski 2008. Startowało 34 zawodników seniorów (w tym ja). Przepiękna słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom. Udało mi się wywalczyć trzecie miejsce z czego jestem bardzo zadowolony, gdyż startowałem z wędkarzami o wiele odemnie starszymi z większym doświadczeniem. Zająłem to miejsce z wynikiem 2022g. W siatce lądowały tylko płocie i krasnopiórki, z wyjątkiem jednej miniaturki leszczyka. Na szczęście w zanętę która najczęściej używam nie wchodzi krąp .

  Zawody
W tamtym roku złowiłem 635g na zawodach (3 miejsce), a zwycięzca złowił ponad 1 kg płoci. A co do haczyka to myślę że może nr 14? A i będę łowił na białego robaka. Bym przetestował zanętę, ale trochę szkoda mi pieniędzy;p. Bo 100zł to dużo na trening i zawody. Chyba rozumiesz. I jeszczew jedno potrzebuje tylko 2 kg zanęty.

  Zawody
Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Koła Seniorów (PZW Bystrzyca Kłodzka). O godz 8:30 na stawach w naszym kole zjawiło się 5 zawodników (w tym 2 juniorów). Po wylosowaniu stanowisk zaczęliśmy łowić. Ja nęciłem tą samą mieszanką co w treningu (patrz post wyżej). Łowiłem batem 7m. Pierwszy rzut, chwilę poczekałem i spławik się zatopił. Szybko zaciąłem i zaczęła się walka z karpiem. Rybie jednak udało się uciec. Później w zanętę wszedł okoń. Wyciągnęłem kilka sztuk, i w końcu doczekałem się pierwszego karpia. Może nie był za duży, ale ten kilogram miał. Ryby przestały brać, więc zacząłem kombinować z gruntem. Wkońcu branie, zacinka i odjazd znowu karp, lecz i temu udało się uciec. Byłem wściekły Do końca pierwszej tury złowiłem jeszcze leszczyka i kilka okonków. Waga pokazała, że miałem w siatce 1,4kg ryb. Zwycięzca I tury miał ponad 5kg karpi, a mój tato troche poniżej tego wyniku. Do trzeciego miejsca brakowało mi ok. kilograma. W drugiej turze przeszliśmy na staw gdzie jest dużo drobnicy. U mnie główną zdobyczą była płoć, złowiłem także 3 leszcze. Sporo brań nie mogłem zaciąć. W drugiej turze zająłem 3 miejsce łowiąc 1,8kg ryb, jednak to nie starczyło na pudło, gdyż wagą przegrałem. Byłem najlepszym juniorem, więc pojadę na Mistrzostwa Okręgu. Gdyby mi te karpie w I turze nie spadły, to było by pudło

  Zanęty
Moje zanęty zawodnicze:
Płoć
1kg Roach Robinson
200g konopie prażone Lorpio lub Traper
atraktor płociowy

1kg. Roach Black Robinson
200g konopie prażone Lorpio lub Traper
atraktor wanilia

1kg Traper Gold Series Magic
200g konopie prażone z Trapera
100g. słonecznik prażony
odrobina mączki piernikowej i copry-melasy

P.S przepisy na inne gatunki, później na razie nie mam czasu.

  Zanęty
Słyszeliście może kiedyś o dodawaniu do zanęty soli kuchennej

Sól kuchenna jest dobrym "składnikiem" zanety w okresie słabego żerowania ryb. Zanęty słone np. P.Lorenca Płoć Black, są dobre w okresach jesienno-zimowych i zimowych. Sól to także dobry dodatek do ciast i kulek protinowych. Karpie lubią sól gdyż jest dla nich lekkostrawna.

  Zanęty
Takie odchody po wysuszeniu należy najlepiej zmielić na mąkę przed zaparzeniem. Odchody slużą do zmiany Ph wody ,do niedawna bardzo strzeżona tajemnica.
Jaki wpływ ma Ph na atrakcyjność zanęty wobec akwenu? Jeśli tak to czym podnieść lub obniżyć zawartość kwasowości zanęty aby była przynajmniej zbliżona do wody?
Alkalizując środowisko żerowania ryb, oddziaływujesz bezpośrednio na ich receptory smakowe. Przekłada się to z reguły na większą ilość brań.
W ptasich odchodach jest amoniak, a właściwie po złączeniu z wodą wodorotlenek amonowy, który podwyższa ph, czyli zwiększa zasadowość. Skuteczność ptasich, a konkretnie gołębich odchodów jest widoczna przy połowie leszczy, czasem płoci i krąpi. Nie można tylko przesadzić.

Proces zakwaszania można prowadzić przez dodanie serwatki( wędkarskiej!!!!!!!), która oprócz tego, że obniża ph dzięki zawartości kwasu mlekowego, to wprowadza do zanęty białka poszukiwane przez ryby. Skuteczność zastosowania białek serwatkowych jest widoczna w stosunku do ryb karpiowatych, szczególnie karpia i leszcza.

Zbyt duże odchyłki od prawidłowego ph wody, prowadzi do zamierania ikry, stąd między innymi taki niekorzystny wpływ jest kwaśnych deszczów na życie ryb w zbiorniku.

  Zanęty
Ja nie wydawałem za dużo pieniędzy an zanęty w tym roku. Brałem sprawdzone standarty, co najwyżej trochę kombinowałem z dodatkami. Do zanęty dragon supreme, lorpio (nie wiem jak się nazywała, miała na sobie emblematy z wicemistrzostwa świata z paryża) dodawałem trochę copro melasy-sprawdziła się na zawodach letnich, gdy było 30°C. Na wiosnę i na jesień w tym roku dobre okazały się dodatki Marcela Tutti frutti. Płocie dobrze reagowały na dodatek Fraise z Sensas-a. Nie stratuję często w zawodach, ale dzięki tym dodatka udawało mnie się osiągać dobre wyniki wagowe w porównaniu do wędkarzy łowiących nieopodal. Do łowienia ukleji sprawdziłem z bardzo dobrym skutkiem bo 3.7kg. tych ryb w trzy godziny, mieszankę trapera "Gold series". Ukleje długo pozostawały w łowisku, dobrze smużyła i nie odczuwałem efektu przejedzenia się ryb.

  Zanęty
W tym łowisku są takze karpie, liny i karasie, czy te ryby mozna złowic w grudniu z premedytacja, czy to tylko przyapdek, jesli tak to co na nie polecacie w grudniu, zaneta, przyneta, noi jakiś sprawdzony zestaw.
Pytam, bo ostatniotam zarybili karpiem, linem, płocia i może będą brały, hmmmmmmmmmmmmmm....????

  Zanęty
Witam mam takie pytanie jaką zanętę i przynętę zastosować nad staw dość spory głębokość od 1,5 do 2m wykopany w torfie jest tam dużo sporych i małych ryb każdego gatunku. zawsze jak nasypie trochę zanęty to albo podejdzie dużo drobnicy albo sporadyczne młoteczki nie ma mowy o dużych karpiach. leszczach płociach ponad 0,5 k bo jest ich pełno i wielu innych gatunkach. najlepsze wyniki są tam na tyczkę, a na ogół branka są tam bardzo delikatne lub prawie nie widoczne powiedzcie czym to może być spowodowane czy może ochotki jest tam dużo czy może robactwa bo w pobliżu jest łąka. Jaką zanętę zastosować, co na haczyk i jaką ilość czy nawalić na grubo czy delikatnie sypać, a czy może z tydzień czasu co dzień zanęcić odrobinę w to samo miejsce poradźcie coś. Z góry dzięx

  Zanęty
możesz dać jokersa w ziemi a nie w torfie do jak dasz w torfie to kulka ci się rozpłynie zanim doleci do dna i zamiast jokersa w kulach będziesz miał dywan z robaków w które wejdzie drobnica. Z zanęt polecam sensasa(gros gardons byłby dobry) ale wiadomo cena 19-20zł za kg większość wędkarzy odstrasza. W zamian można dać np. Płoć lorpio, albo płoć gms Gut-mix. Nie używałem jeszcze zanęt trapera.Może warto spróbować.

  Zanęty
Ja bym miał takie pytanie
Co moglibyscie mi polecić na wiosenne płotki (noi moze płocie ) .
Proszę o konkrety, rodzaj zanęty (firma, itp.),oraz proporcje.

Mój sezon wędkarski zaczynał sie zawsze w okolicach maja, wiec pojecia żadnego nie mam o łowieniu pierwszych wiosennych płotek.
I tak sie jeszcze zastanawiam, czy dawac gline do zanety, bo tak jak wczoraj przyuważyłem jedengo z kolegów z klubu, to on nie zamierzał dawac ani grama ziemi, to mnie dziwiło..... czekam na info.

  Zanęty
Można tak robic!!
W mieszaniu zanet można mieszać ze sobą rózne rodzaje, ważne jest jednak to, żeby nie mieszać zanet o dwóch całkiem innych zapachcach, np. truskawki z zanęta ziołowa.
Ja często osiągam bardzo dobre wyniki, gdy wymieszam, np. leszcza z płocią, jeśli niepojawią sie leszcze to, napewno można liczyć na duże sztuki płoci, znęcone grubsza zanetą.
Zanęty które poleciłbym ze sobą mieszać to:
Płoć i leszcz
Karp i Lin karaś
Leszcz i Karp
Płoć i ukleja, (jeśli w łowisku występuja bardzo małe płotki)

  Zanęty
Uwazam ze do zanety najlepiej sprawdza sie Vanilja,na zawody uzywam 1kg Marcela Van Eynde ciemna ploc,do tego pol paczki wanili Trapera,2 paczki ziemi Belchatowskiej wymieszanej z ćwiartka jokersa i gotowana konopie.Taka zaneta dala mi nie raz pierwsze miejsce,jest nie droga i nie raz przewyzsza skutecznoscia drogie zanety Sensasa.Pozdrawiam

  Zanęty
Zna ktoś możę jakąś zanęte na leszcza na tą porę roku Tylko żęby niebyła bardzo droga najlepiej jagby to było coś z Trapera Będe łowił na grunt i spławik.
Charakterystyka łowiska:głębokość 1.5-4m,dno muliste
Ryby:Leszcze,płocie,karpie.
Czekam na wasze odpowiedzi

  Zanęty
No to naprzykład na płoć.Płoć wariant 1:
Bułka tarta 30%
Biszkopt 15%
Epiceine 10%
Konopie 11%
Siemię lniane 6%
Płatki kukurydziane 5%
Płatki owsiane 5%
Kasza kukurydziana 5%
Coco-belge 5%
Fiente 3%
Słonecznik 2%
Mleko w proszku 2%
Sól 1%

Płoć wariant 2:
Bułka tarta 25%
Biszkopt 10%
Epiceine 10%
Konopie 7%
Mąka kukurydziana 5%
Płatki kukurydziane 5%
Płatki owsiane 5%
Kopro-melasa 5%
Siemię lniane 5%
Kasza kukurydziana 5%
Mleko w proszku 5%
Coco-belge 5%
Fiente 4%
Wiórki kokosowe 3%
Cukier puder 1%

Moje zanęty. Wyprbówane także na zawodach i moge powiedzieć że są skuteczne.

  Zanęty
o ile wiem to na gliwickim robi się wyniki grubą płocią. Przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu jak na gliwickim odbywały się zawody GPP. Niewiem jak jest z dnem(ciemne/jasne) więc z kolorem niepomoge. Napewno niezłą zanętą na grubsze płotki byłaby mieszanka sensas gros gardons z dodatkiem gotowanych konopii, epiceine i odchodów gołębich. To sprawdzona mieszanka która na większości łowisk się sprawdza. Radze także wybrać się na trening żeby rozpoznać łowisko. Z tego co słyszałem o gliwickim to warto tam ryby prowokować przesunięciami zestawu.

  Zanęty
Gruba płoc i leszcz, hmmmmmmm, a moze wystarczy sam leszcz, w niego tez duże płocie wchodzą .
1kg Leszcz Special Lorenca (Lorpio)
1kg Karp Special Lorenca (Lorpio)
1kg Dragon Leszcz Magnum
copra-melasa
biszkopt
Pinka i białe robaki w zanęcie

A na dużego lina i karpia to moze być tak:
1kg Karp Magnum Dragon
0,75kg Cyprynides Dragon
1kg Moundial-f Lin i Karas, ale odsiana grubsza część z 1kg paczki
Biszkopt Gruby-chyba jest oferowany przez GUT-MIX, ale nie wiem na 100%, ale możesz taki zrobic samemu, kupując biszkopty w spożywczym i przecierajac je porzez 3mm sito
Kukurydza i białe robaki w zanęcie

  Zanęty
w sobote wybieram się nad malutką rzeczkę (4 metry szerokości i ok 70cm-1m głębokości). Są tam kapitalne płocie. z przepływaneczką <bez nęcenia> łowilem płocie ok 25-30 cm. mam pytanie co do zanęty. kiedyś również tam bylem z zanętą ale kulki zanęty poprostu spływały w dół rzeczki, i nie spelniały moich oczekiwań. co mam zrobić by kule zostały w miejscu, prąd jest tam szybki!!
Mam zastosować jakiś dodatków dociążajaych czy coś?? jak tak to proszę o nazwy tych produktów i proporcję ile mam tego dodać do zanęty.

  Zanęty
Witam.Wybieram sie za dwa tygodnie na zawody na odrze -Wyspa Pucka w Szczecinie.Nastawiam sie na płocie. Podam wam zanęte jaką chce przygotowac i czekam na waszą opinie. 1kg lorenc super leszcz, 1kg lorenc extra płoc black, 100gr. słonecznik,100gr. konopie, 100gr odchody gołebie,0,5kg bułki tartej, 0.25 gr pinki oraz glina. zastanawiam sie jeszcze czy Lorenc czy M.v.d.Eynde. Czekam na dobre podpowiedzi.Pozdrawiam

  Zanęty
piszasz że nastawiasz się na płoć a w skladzie jest zanęta leszczowa. Czy tam występują również leszcze w takiej ilości że warto dać pół na pół zanęty leszczowej z płociową? A i jeszcze mam pewną wętpliwość co do koloru mieszanki? bo wyjdzie ona czarna. A jakie jest dno i czy jest tam dużo okonia? Wydaje mi się również że dajesz za dużo składników pracujących jak na rzekę. Możesz konopie podać ugotowane(wchodzi grubsza płotka niż w prażone)
Masz dylemat widze czy wybrać lorenca czy marcela. Ja bym został przy lorencu bo poprostu mi się sprawdza ostatnio a do marcela nie mam przekonania

  Zanęty
Płociową używałem. Jak dla mnie to bardzo dobra mieszanka(mowa tu o tej grand prix) Swobodnie można mieszać ją z sensasem ale i sama jest niezła. Raz nawet używałem mieszanki sensasa z lorencem na zawodach okręgowych i powiem, że mi się sprawdziła(byłem 3) Używałem jej też ma Mistrzostwach koła, wygranych zresztą. Polecam tą mieszankę. Z Lorpio używałem też serii super Leszcz. Też dobra mieszanka ale raczej na treningi niż na zawody.
Mam większe zaufanie do lorenca niż nawet do zanęt M.V.D.E. Porostu bardziej mi leżą bo są bardzo podobne do sensasa i mają nawet podobne zapachy. Jak pierwszy raz otworzyłęm Lorpio GP płoć to powiedziałem do kolegi że ten zapach już z kądś znam, a jak ja kojaże jakiś zapach zanęty to raczej napewno jest to sensas.

Pewne dodatki które mi się sprawdziły do tej zanęty to epiceine, fiente i gotowane konopie

  Zanęty
Stosował któryś z Was zanętę "Traper Sekret Płoć"? Ona niby jest troszkę droższa od kilograma zwykłej zanęty. Użyłem jej na zawodach, i jak wcześniej wspomniałem dała mi trzecie miejsce. Zastosowałem ją tylko raz, więc nie wiem czy jest ona dobra, czy po prostu miałem szczęście nowicjusza. Co ciekawsze weszła w nią dosłownie samiusieńka płoć z wyjątkiem trzech wzdręg. Może to jej dosyć charakterystyczna barwa, ponieważ po rozrobieniu wyglądała ona jak czarna ziemia z pola. Jestem ciekawy czy ktoś ją stosował?

  Zanęty
Stosowałem i to nie przypadek że 3 miejsce bo to dobra zanenta robiłem na niej do 150 płoci w 3h więc te zanenty mnie przekonują i polecam je wszystkich.Czy tylko raz tak się udało czy cały czas takie wyniki masz na tej zanęcie...? Jak pisałem, 'raz' nic nie znaczy, mogł być przypadek...

  Zanęty
Dawid a dlaczego nie na rzekach? Niebardzo rozumiem bo do tej pory byłem uświadamiany że jokers powinien jak najbardziej w zanęcie na rzekę na leszcza/krąpia/płoć się znajdować. Ja nie używałem jokersa w tym roku tylko raz na zawodach celowo bo chodziło o maksymalizację zanęty spożywczej i nie obciążanie limitu 17 litrów gliną i robactwem.

  Zanęty
A ja mam pytanie. Jaka będzie pogoda w dniu zawodów? Na pewno nie odpowiesz.Tak i ja i nikt chyba nie odważył by się podać Ci konkretny przepis bo znaczyło by to że Cię lekceważą. Chociaż takie są i to dużo. Zawsze z dużym respektem podchodziłem do zawodów i dlatego na same zawody zabierałem tylko składniki a tam dopiero jak alchemik czarowałem.Bo na zawody jedzie się zawsze dużo wcześniej.
Moja rada; do zanęty suchej( traper pół na pół leszcz płoć ) wsyp dzień wcześniej pinkę do wytarcia.Ilość nie za dużo bo to jeszcze nie wiosna.
A nad wodę zabierz; bułka tarta,kasza kukurydziana, biszkopt ciemny,płatki owsiane przetarte w rękach na drobno. Zapach kolendra, co czyni pustki w brzuszkach i wanilia.
Nad wodą zrobisz z tego takie cudeńko, że wygrasz czego Ci życzę
.....,łów na ochotkę.

  Zanęty
Na tą porę roku nie odważyłbym się brac trapera. Zanęty mało skuteczne --> raczej nadają się na letnią pore jak ryby intensywnie żerują. Ja natomiast poleciłbym marcela Black jest do zimowa słona mieszanka na płocie albo sensasa noire także zimowa zanęta... dałbym ok 750g samej zanęty i 1,5kg ziemi bądż gliny( oczywiscie ciemnej) do tego kolendra, kozieradka, albo gardonix niore. Najlepiej jakbyś to wypróbował na treningu Pozdrawiam i powodzenia

  Zanęty
Siema. Mam pytanko. Jaką przygotować zanęte na zawody które odbędą się na kanale za 2 tygodnie .Wystepują tam płocie i leszczePodaj trochę informacji o wodzie. Jak jest głęboko? Jakie jest dno? I najważniejsze Ile możesz wydać na zanętę i robactwo bo to sprawa zasadnicza.

  Zanęty
Moja propozycja; Traper uniwersalny 1 op.

20dkg. bułka tarta

20dkg. kasza kukurydziana uprzednio namoczona

150gr. melasa

150gr. konopie

Zapach ROACH ja ją stosuję na płoć ale zapewniam i leszcz podejdzie

Zanęta ciemna ze względu na muliste dno.

  Zanęty
Mam pytanie co sądzicie o zanęcie grand prix lorenca??Bardzo dobra zanęta. Przy dobrym żerowaniu ryb nie odstaje od najlepszych. Ładny kolendrowy zapach(płoć) . Można do niej dodać epiceinu, fiente i prażonych konopii. Wtedy będzie kompletna. Dobrze się miesza z sensasem. Niektórzy mieszają z MVDE i tez sobie chwalą.

  Zanęty
Rodzaj gliny czy ziemi zależy od dna zbiornika, lub uciągu wody. Ale nawet najlepsze gliny czy ziemie czy zanety nic nie znaczą jak źle je podamy. W większości przypadków zanęta to tylko 50 procent sukcesu, reszte to jest dobre losowanie, dobre wysądowanie dna( czy łapać na 9, 11, 13) i podanie zanęty. Ja osobiście na wody stojące używam ok 0,5 kg zanety. I jeszcze wazne na leszcza osobno podaję ochotkę i zanęte, na płoć razem.

  Zanęty
Aha dzieki. tylko cofne sie tutak do twojej odpowiedzi.Napisales ze jesli rozprosze joka sucha glinka i w sypie do zanety to nie bedzie kleic , to jak mam w iinny sposob oddzielic joka ?? czy mzoe wogole go nie oddzielic ??na leszcza zaneta powinna byc twarda i długo wydobywac zanete czy szybko uwalniac skladniki ?? a na płoć jak ?? chodzi mi o jezioro

  Zanęty
Czyli jednak górek będzie produkował swoje gliny?


Ziemia Górka jest rewelacyjna, on ją już ma i sprzedaje O wiele lepsza od oryginalnej bełchatowskiej. Jest to jakby połączenie ziemi i gliny bełchatowskiej. Ma takie właściwości, że jak mniej namoczona to jest pulchna a jak ją wiecej namoczyć to jak by dostawała kleju i robi się jak glina. Nadaje się na rzeki i bajora. Tydzień temu zrobiłem test. 0,5 joka rozproszyłem w swojej czerwonej glince, dałem 4 kg Górka i do lodówki. Na drugi dzień poszedłem, rzeczka, zero zanęty. Wziołem starą tykę 9,5 m i tylko to i kubek. Za trzy godziny było 9 kg jazi i płoci bez zanęty!! Na razie tylko próbowałem ziemię , gliny nie bo mam swoją czerwoną, świetnie smuży.

  Zanęty
Ponieważ woda jeszcze chłodna i bardzo przezroczysta więc i ryby bardzo ostrożne.
Proponuję : Z zanętą skromnie pod względem ilości i należy zubożyć pod względem kalorycznym.
1 wersja. 0,4 kg Gold Pro Bream (przesianej na sicie i ewentualnie domielonej)
- 0,4 Surface Sensasa (lekka, kokosowa, świetnie się komponuje z Gold Pro- wszystkim rybom odpowiada ten zapach)
- 200g świeżej prażonej bułki tartej
- 150g konopi prażonych mielonych
- 100g Coco-Belge
- brązowy lub czarny barwnik do zanęty
- zapach Brasemix Sensasa lub koledrę i nie wykluczam anyżu czy kopru włoskiego tylko nie wszystko na raz i w małej ilości.
Zanęta po namoczeniu dwukrotnie przetarta przez sito. Do tego pinka (0,25). Taka zanęta nie jest sycąca jednocześnie bardzo delikatna i świetnie pracująca. Można dodać 0,5 kg gliny lub ziemi Bełchatowskiej.
Oprócz tego 1kg gliny z jokersem. Pół na pół wiążąca (ale nie rzeczna) z rozpraszającą. Podać jako pierwsze dywanowanie.

2 wersja: Marcel 1kg.turbo czarna
-1kg.Secret Black
-0,5kg. Supercup. Jest to zanęta ukierunkowana głównie na płoć ale i leszczyki oraz krąpie tez wchodzą. Oczywiście przygotowanie jak i pinka i jokers jak w pierwszej wersji.
Zanęty zdacydowanie ciemne aby w czystej wodzie nie kontrastowały z dnem, ponieważ na jasnym tle ryby boją się przebywać. Najlepiej po wygruntowaniu zapaszować raz a dobrze gdyż ryby o tej porze są jeszcze płochliwe.

  Zanęty
Witam spławikowców! mam pytanie. jutro mam zawody na Warcie(jaka ona jest każdy się w miarę domyśla). Pytanie dotyczy - Kupiłem Bazę Dragona "rzeka" + zanętę Trapera na karpiowate(Leszcz, Jaź, Kleń, Płoć) "wody bieżące" + glinę trapera(nie wiem w jakich warunkach przyjdzie mi łowić)...planuję dodać do zanęty duzo czosnku i białych robaków. Pytanie brzmi: Jak WY zapatrujecie się na takie zestawienie? Nie wiem czy przedobrzyłem czy może czegoś brakuje? Jutro mam zawody...mogę zawsze jeszcze coś dodać do tego zestawu. Pozdrawiam

  Zanęty
Witam serdecznie. Zwracam sie do Was z prośba o doradzenie mi kupna zanęty. Już wszystko tłumacze. 7 czerwca będę uczestniczył w zawodach, no i nie wiem jaką zanętę kupić. Zbiornik na którym się one odbędą to taka glinianka, z różnorakim dnem. Raz są jakieś roślinki, raz czyste piaszczyste dno, a raz muł. Głównymi rybami zawodów będą płocie wzdręgi i krąpie. Jaką zanętę mam kupić?? Na zanętę i dodatki do niej mam ok. 50zł.

PS. głębokość do 4 5 a nawet 6 metrów, w zależności od miejsca.
POzdrawiam i z góry dzięki

  Zanęty
Zmieszaj pół jokersa z wiążącą, ćwiartkę z rozpraszającą i wiążącą, ćwiartkę z rozpraszającą,wszystkiej gliny zużyjesz 2 kg. glinę rozpraszająca możesz zastąpić ziemią z kretowiska. nie dawaj osobno zanęty wszystko wymieszaj proporcjonalnie z gliną.
A propo pieczywa fluo bardzo dobre jest na jazie, ale nie tylko ploć,wzdręga i krąp to doskonale akceptują. Możesz dodać jak jest przewaga krąpi i wzdręg (pastocino) czerwone z trapera. nie mieszaj wszystkiego z wiążącą bo pomimo tego że głębokość 4-5m to zanęta zacznie pracować w połowie zawodów-to nie kanał tylko glinianka. żanęty spożywczej max 1 kg. Jeśli chcesz rzucać osobno zanęte i glinę to do zanęty dodaj kleju, ale tylko do połowy.
Ziemi dodajesz: na 1 kg zanęty 1-2 kg ziemi. Z pinkami trzeba uważać dlatego część zanęty z ziemią rzuć samej , a część z pinką. Pinka żywa szybko kule rozwala.

Potrzebuję artykułów odnośnie zanęt sensasa tzn. które zanęty, dodatki się ze sobą gryzą a które nie. Wiem że na rynku francuskim się trafiają- mogą być nie tłumaczone. Czy któryś z wędkarzy mógłby mi pomóc. Odwdzięcze sie wiedzą na temat kanału ulgi kanału gliwickiego, Odry.

  Zanęty
Zastrzyk gotówki od dziadków, i dokupiłem prażone konopie, atraktor lorpio na płoć, i nową uklejóweczkę...
To czyli tą ziemię to mam dodac do zanęty ?? 1kg suchej zanęty na 1kg ziemi będzie dobrze??
I czy mogę do zanęty dodać atraktor w płynie np waniliowy, ten do ciast?? Czy nie jest to konieczne ? do pinki dolałem 2 kropeleczki...
czekam na pilną odpowiedź, jutro już zawody

  Zanęty
witam koledzy!!!!!!wiem ze wczesniej pisaliscie o zanentach na ploc ja bym tylko chcial znac konkretna proporcje ile dac tych odchodow do zanety i jak to dokladnie sie robi
prosil bym kogos o opisanie od poczatku co i ile. bo niebardzo wiem jak zaparzy sie te odchody co dalej i czy musza byc suszone.
ostatnio chodze nad wisle kilka razy pod rzad i niemam pozadnych efektow.
niewiem rowniez co jes z leszczem takie ryby jakie sie splawiaja to szok!!!!!!!!!
a co nic to nic plis o rade!!!!!!

  Zanęty
na Moim jeziorze (pakoskie północne)
są małe i duże leszcze
Najczesciej na zanęte kupną na leszcza biorą małe leszczyki i płotki
Mam przepis na zanęte w która nie bendą wchodzić płocie leszczyki

robie tak
do gatnka wlewał 4 szkalnki wody
jak sie zagotuje wsypuje soje 3 szklanki
i mielone płatki owsiane lub jęczmienne 1 szklanke
gotuje minute i odstawiam aż wystygnie
Polecam !!!
u mnie na to biorą leszcze głównie od 25 do 40 cm (czasem wieksze i czasem mniejsze)

  Zanęty
Myślę, że te 10 koszyków zanętowych to dobry pomysł, pod warunkiem że trafisz za każdym razem w to samo miejsce. Możesz też zanęcić kulami zanętowymi wystrzelonymi z procy, albo jeżeli jest dostatecznie blisko rzucanymi z ręki. Jest to jednak bardziej ryzykowne niż zanęcenie koszykiem zanętowym, bo jest nieco mniej precyzyjne. Ryb raczej nie przepłoszysz hałasem. Możliwe że na początku przez jakiś czas nie będziesz miał brań, ale ryby tak czy siak powinny wejść. Co do zanęt lorpio, czy warto dopłacać? Ja to traktuje trochę inaczej. W zasadzie regularnie używam tylko 3 zanęt lorpio, a resztę raczej sporadycznie. Są to Roach GP, Płoć duża super i leszcz super. dobierając zanętę raczej nie kieruję się ceną, a przeznaczeniem tych zanęt. Roach GP jest dobrą zanętą wiosenną, natomiast Płoć duża jest zanętą raczej na lato, bardziej słodko pachnącą i nieco bardziej klejącą.

  Zanęty
Witam, pierwszy raz zapewne nie ostatni, w końcu się zarejestrowałem
mam zawody nie zdążę już załatwić sensasa (dostawa we wtorek:( ) i będę musiał na pokombinować coś z zanętami MVDE.
głębokość ok 1-2 m . moczarka lub pisek (zależy od miejsca
rybki: dużo wzdręg ok 14 do 25 i wieksze sie zdażą, płocie, leszcz raz na rok ale wyjdzie
pare jazi wyciągnąłem i linek wejdzie na 3 godz zdazy sie 1-2 to zalezy
mysle nastawic sie na płocie, wzdregi, przyneta tylko 2 pineczki
czekam na propozycje co to mieszanki tej zanęty (zawody ważne, puchar prezesa hehe )
jeszcze jedno, co myślicie na takie dno jokersa, myśle go z ziemią bełchatowska
czekam na info i pozdrawiam
RAFAŁ

  Zanęty
Oj nie odezwałeś się przez pomyłkę Te kilka postów było nieco wyrwanych ze ścisłego meritum po prostu A co do chleba, to mam takie doświadczenie (nie jedno zresztą) że kiedy wiosną przygotowałem miejscówkę na płocie i po kilku dniach brały fenomenalnie, no i w geście koleżeństwa zdradziłem ją koledze... Następnego dnia siedział tam ze swoim sąsiadem, nęcili moczonym chlebem, pakowali wszystkie ryby do przysłowiowego wora, a nie mało ich było. Przez kolejne 3-4 tygodnie na tym miejscu nawet brania nie było, podczas gdy kilkanaście metrów dalej płocie wciąż brały wespół ze wzdręgami i jaziami. Wiec tak jak niegdyś nęcił mój tata, my jemy chlebek, a rybki bułkę

ODPOWIEDŹ NA POSTA PONIŻEJ- ależ nie posądzam, jednak negatywnie podchodzę do nęcenia chlebem zwłaszcza "samym chlebem". Jedynie przy połowie kleni chleb widzę w miarę miło, ale i tu z umiarem. Ideałem dla mnie było by całkowite zrezygnowanie z zanęt sypkich, ale przy rybostanie naszych wód było by to czymś na kształt samobójstwa.

  Zanęty
Receptę na liny opracowałem dzięki przypadkowi.Przygotowałem zanętę na płocie:1 kg zanęty E.Gutkiewicza"czerwona płoć",0.5kg.bułki tartej,0.25kg otrębów pszennych,do tego konopie prażone wg.suchej masy zanęty i pinka.Zapachy to anyż i wanilia obydwa z marcela.Dozowałem delikatnie do uzyskania anyżu ze znaczną,waniliową nutą.Płocie zameldowały się dość szybko:najpierw drobnica(poniżej 20 cm)a następnie większe liczące nawet po 37cm i więcej.brania dużych ryb nie były częste dlatego donęcałem i przy kolejnej porcji zauważyłem charakterystyczny sznur bąbelków.Po ok10 minutach nietypowe jak na płoć branie i...jest lin.No,cóż,przyłów,żaden powód do trosk.ale przy trzecim zastanowiłem się,co tu jest grane.Tydzień później z tą samą mieszanką pojechałem w typowo linowe miejsce(na tym samym zbiorniku).na efekty czekałem jakieś pół godziny.sześć całkiem sporych linów uświadomiło mnie odnośnie rybich upodobań.Utarty schemat mówi,że liny "wchodzą" w miód,czekoladę,w,słodkie rzeczy i nie twierdzę że tak nie jest,gdy jednak schematy zawiodą proponuję moją mieszankę.Pozdrawiam

  Zanęty
mam zawody na odrze krosno odrz. co poradzicie ja mysle o gp lorenca lub marcelu gold pro ale czy zrobic ciemną czy jasną poradzcieNapisz co będziesz łowił i jak. Napisz też coś o charakterze rzeki, bo tak z księżyca to nic się nie da wymyślić.

@erwinnf, łączyłem konopie z tymi wszystkimi zapachami oprócz miodu. Z mojego doświadczenai wynika że się dobrze komponują z wanilią, kokosem, melasą, nie wiem jak własnie z miodem. Czy karasiom i linom przeszkadzają konopie w zanęcie? Mało mam łowisk gdzie często łowie płocie a przy okazji karasie i liny, ale się zdarzają, więc chyba im to zbytnio nie przeszkadza.

  Zanęty
Mam taki dylemat co do zanęty leszczowej czy dac duzo dodatków w sensie około pięciu cze dac trzy i więcej zanęty głównej ?

Zanęta to

2kg Traper Gold leszcz
0,5kg gliny rozpraszającej
200g coco balge
200g arachid
200g mączka piernikowa
200g siemie prażone
200g copra melasa
oraz pinka i kaster i atraktor leszcz sekret trapera musze już go zużyć

zbiornik o głębokości do 1,5m dno ciemne jezioro duzo leszczyka i płoci zawody mam 12 października

  Zanęty
canon1001,
Tu masz zanętę na bazie Trapera, którą można z powodzeniem wygrać z Marcelem czy Sensasem.

Gold Series Magic 2kg
Gold Series Grand Prix 1 kg
Konopie prażone 200g
Biszkopt prażony miodowy 400g
Mleczko konopne lub samemu ugotowane konopie i zmiksowane 1 l
Atraktor Płoć Ekspert 250 g
Glina rozpraszająca 2 kg
0,3kg. Copromelasa
0,3 Coco Belge
Do tego klej. PV-1
Melasa miodowa
Reszta to ziemia i glina nawet 1:2 w zależności od uciągu lub dna.
Potrzebna jest też ochotka (jok) 0,5 l i 2 kg ziemi + 1 kg gliny rozpraszającej lub wiążącej.
Życzę powodzenia i podium, staraj się jeszcze o inne sprawy bo zanęta i przynęta to tylko 30 % sukcesu 30 % sprzęt 30 % technika i 10 % szczęście.

  Zanęty
witam przeprazam ze ja tylko z zapytaniami ale mam ostatnie zawody na ujsciu bobru do odry tzw Raduszec uciąg jak narazie 5-10 gr jaką zanete proponujeci i co z dodatkami czy jeszcze stosowac .Moja propozycja to; GP LORENC czarna ploc 1kg;
GP Lorenc leszcz 1 kg
4 kg gliny bełchat. czarnej
atraktor brasem gp lorenca
0,5 joka
o,5 l pinki
1 l czerwony robak krojony
co wy na to pozdrawiam

  Zanęty
Witam!
Mam małe pytanko przed sezonem chce kupic troche zanęt i mam problem. Nie wiem czy inwestowac w Lorpio Extra czy może Gutkiewicze Performance, obie serie kształtuja sie podobnie cenowo... jakie jest zdanie bardziej doświadczonych, konkretnie chodzi o zanęty karp,leszcz, płoć.

Pozdro

  Zanęty
Kiedyś na temat polskich zanęt przeprowadziłem sobie ciekawą rozmowę z Panem Krzysztofem Bukrakiem (MP 2007) Powiedział jedną bardzo ciekawą rzecz, a mianowicie, że polskie zanęty na początku sezonu zawsze są bardzo dobre, natomiast w środku i pod koniec sezonu ich jakość drastycznie spada. Chodzi o to, że kilku znanych polskich producentów zawsze na początku roku ma komplet niezbędnych składników i robi zanęty według swoich przepisów, natomiast gdy już czegoś zabraknie często bywa tak, że dosypują czegoś zastępczego, albo dopełniają mieszankę komponentem który jest w zanęcie, ale po prostu znacznie zwiększają jego ilość. Z wszystkich zanęt produkowanych w Polsce, najrówniejsze wydają się zanęty Lorpio, na drugim miejscu postawił bym Bruda, a resztą bym się nie interesował (nie testowałem jeszcze zanęt Milewskiego). Chociaż mając możliwość powąchania w sklepie zanęt, ostatnio wybrałem Płoć Bruda pomimo, że mogłem wziąć Lorenca.
Piszesz, że zanęta za dychę jest za droga, dlatego poradziłbym Ci Zanęty z serii super Lorpio (zależnie od sklepu 7-9zł) Jeżeli znajdziesz tani sklep gdzie zanęta będzie kosztowała bliżej dolnej granicy to naprawdę polecam, szczególnie Leszcz i Płoć Duża(znakomite zanęty na pełnie sezonu, parę razy dokopałem na niej sensasom ) Możesz też mieszać ją z serią super która jest jeszcze tańsza, ale nie tragiczna tak jak najtańsze trapery czy gutkiewicze.

  Zanęty
Mam paczke grosgardonsa. Mam zamiar wrzucić do tego troche konopi, a jako atraktor użyć gardonixu. Myślę, że na tę pore roku to wystarczy.
Wam jakie dodatki sprawdzają się o tej porze roku?
A może wolicie z nich całkowicie zrezygnować?. Jak dla mnie podstawa to jokers z gliną, ale na zawody trzeba skusić rybę jakimś zapachem, smakiem, odpowiednią pracą zanęty itp. Chodzi głównie o mieszankę na płoć (płotke ).

  Zanęty
Witam
dawno mnie tutaj nie było...
ale zawody się zbliżają i chciałbym zasięgnąć jakieś ciekawej porady
co polecacie ... ciężkie łowisko, słaby żer teraz, praktycznie nic ...
NIEZŁY początek .... najlepiej nie jechać
zbiornik nasz z koła, wiec nazwy nawet nie pisze,
najlepiej nastawić się na płoć, leszcz sporadycznie, jest jeszcze troche karasie (jak juz ich nie wytrzaskali tam do końca:( ) on i karpie itp
jest mnustwo różnież białki, tak że po zanęceniu jest kocioł w miejscu kul (jakieś rady??)
przyneta: robaczki (ochotka, pinka) i kukurydza (malutka albo kawałki - żyletka i ciecie)
chodzi mi o dobra zanęte na tą pore roku, zawody za tydzien, O puchar prezydenta miasta wiec można powalczyć - termin 16.05
CZEKAM NA PROPOZYCJE, PYTON zawsze mi dobrze doradzał więc licze teraz również na niego
ZANETA, DODATKI
odrazu powiem że sensasa ciężko mam (chyba że ktoś zna jakiś fajny sklep na śląsku) macrela troche łatwiej, ale wszystko da sie załatwić z netu tylko czasu trzeba
może jakieś nowinki na ten rok macie już opanowane
pozdrawiam i z góry dzieki za propozycje

  Zanęty
witam
wiedziałem że na ciebie zawsze można liczyć
kurcze bardziej bym się skłaniał na płoć, rozmawiałem dziś z mistrzem ode mnie z koła,
która na szczęście nie może brać udziału w tych zawodach
powiedział mi żebym poszedł na płoć a przynęta: generlanie mam zacząć od piętek kukurydze (dla jasności, zaokrąglona końcówka odcięta od całości a reszta jako zanęta:) )
Niewiem jak tam z Lorpio, jutro bede to zobacze, ale tego Marcela spokojnie dam rade
ale na wypadek innych propozycji do tego co pisałem powyżej to INFO

Co do dna, mój zestaw to bacik 7m wiec na tej odległości jest ok 1,5 max 2m głębokości a dno ciemne, raczej muliste

co do białki, mogłem napisać wajska może by bylo łatwiej
tzw wajska to słonecznica ryba pod ochrona (ok 6-9 cm)
tam sa takie po 5 cm i jest ich ... ojjj dużo niestety

co do jokerska zamówiłem 1 gazete (czyli 0,5kg) tylko w czym najlepiej bedzie??

aha jeszcze jedno, jakieś atraktory, dodatki itp
nigdy nie stosowałem, wiec może polecisz mi cos dobrego (w przystepnej cenie) na płoć ewentualnie co myślisz o 2 zanętach, może na leszcza bym cos zrobił, ale czy to ma sens i jak to podac?? hmm

pozdrawiam
RAFI

  Zanęty
Witam...
Dobra lekka zmiana planów, słonecznica jest ale dziś tragedii nie było,
teraz co nałapałem :
na początek pinki, ochotka (ochotka z pinką) - czyli robale - płocie ok 8-10 cm, no i te słonecznice,
później cała kukurydza - nic... chwile na robale, i pojawiłem się pierwszy leszcz (ok 20cm)
później tak jak pisałem poszedłem w "piętki" z kukurydzy, brania rzadziej ale... płocie od 15cm (2 weszły takie po ponad 25cm) pare leszczy i i na sam koniec KARPIK 37 cm.
więc połapałem.
Zanęte wziołem sobie wczoraj MVDE ROACH BLACK (i w tym pinki) i to wszystko
myślę teraz żeby może do tej zanęty coś dobrać... CO ??
na pewno KUPY i konopie... ale czy z jakąś zanętą wymieszać to jeszcze??

Dzięki za ten przypłon (główne tak w jednej kupie??)
pozdrawiam i dzieki z góry za pomoc... do środy muszę zebrać wszystkie zanęty itp bo później praca do wieczora

aha co to za zanęta Marcela "world champion" - bo jakoś nie moge odszukać skąd wziołeś nazwe:(

  Zanęty
Witam
Mam kilka pytań odnośnie ukierunkowywania zanęt (na zawody). Każdy kupuje co tam lubi i co uważa że jest na danym łowisku najskuteczniejsze.
Moje pytanie dotyczy tego jak smak, zapach i skład zanęty ma się do pory roku i pogody.
Jakie atraktory ,dodatki stosować jak jest ciepło a jakie jak jest zimno...
Jak kierunkować zanętę smakowo w danej porze roku? Czy może temperatura wody też ma na to wpływ.
To co rybki lubią trzeba ustalić samemu ale składniki dodawane do zanęt można podzielić na takie które ukierunkowują ją w dany smak np słodki , słony słodko-słody

np z wiosny zauważyłem że lepiej brały na zanęty słone niż słodkie i o smaku i zapachu bardziej mdłym niż np teraz....

Innymi słowy jakie są kryteria doboru smaku zapachu (i składu) zanęty.

Łowisko ma dno raczej muliste o głębokości średnio 2-3m Łowi się tam głównie płocie (jest i większa ale problemem jest właśnie jej zwabienie) leszcze (podobnie jak z płocią) krąpie. Jest też ukleja ale to raczej o zanętę nie na tą rybę mi chodziło. Ważnym jest też chyba fakt iż ogromnym problemem jest rosnąca w kosmicznym tempie populacja wzdręgi której mało tego że jest bardzo dużo to jeszcze jest niewymiarowa

  Przynęty
Cześć chłopaki. Słuchajcie mam małe pytanko, dosyć pilne bo w niedziele mam zawody. Do rzeczy; przeczytałem ostatnio w pewnej książce, że na każdy kilogram zanęty dobrze jest wsypać 100g. soli lub cukru dla lepszej skuteczności. Autor napisał też, iż do pudełeczka białych robaków można wsypać wyżej wymienione dodatki co daje lepszy smak i zapach przynęty, a co z kolei idzie na lepsze brania. Tu nasuwa mi się pytanie, czy ktoś z was stosował takie patenty i który smak lepiej podpasuje płoci, krąpiowi, krasnopiórce oraz małemu leszczykowi, słony czy słodki?

  Przynęty
Jeżeli masz też dostęp do czerwonego robaka w dużych ilościach (czyli raczej wiesz gdzie go dużo nakopać bo kupowany jest drogi) lub rosówek, to cięte robaki też powinny się nieźle sprawdzić.I tu się z Piotrkiem nie zgodzę. Dżdżownice są wspaniałymi przynętami nie tylko na liny, ale również na inne większe ryby jak leszcze, duże płocie, a nawet karpie, ale jako zanęta do długotrwałego podsypywania się nie nadają. Jeśli w zanęconym łowisku są małe okonie lub co gorsza jazgarze, to po dokarmianiu ich robalami miałbyś murowane branie "potworka" po każdym zarzuceniu zestawu z przynętą zwierzęcą.

  Wolna Rozmowa
Tak zrobiło się cieplej, to i na ryby poszedłem. Pierwsza wyprawa w tym sezonie na spławik była przygotowana z myśla o płotkach. Wzięłem bacika 5 metrów, białe, akcesoria siatkę i kumpla z zanetą. Wybraliśmy się na pomost przy którym nie było ani jednej trzcinki, to z lenistwa, do "dobrych" pomostów było bowiem chyba jeszcze z kilometr, a byliśmy pieszo. Bez wiary zarzuciliśmy wędki, rozrobiłem zanęte i podałem ją rybą, jak przystało. Po pół godzinie mam branie i jazgarzyk na białego, myśle dobre i to. Z myśla o jazgarzach zakładam pól czerwonego i ponownie zestaw ląduje w łowisku. Nie mija 5 minut i mam branie. Szczytówka ładnie się podgięła i jest płotka. Cieszymy się, jak na taką wyprawę dobrze że pierwsza "zaliczona" w tym roku. Donęciłem i myśląc że fuks czekałem z kanapką czerwony-biały kolejny kwadrans na branie. Jak się okazało podeszło stadko płoci takich do 25 i leszcyków takich do 30cm. Woda zimna, myśle że w tym roku dadzą popalić, po zeszłorocznym poście. W ten dzien było słonecznie i ciepło, około 10°C.

  Co byś zmienił na forum?
Witam , chciałem wtracic pewna moja sugestie odnosnie działu spławikowego . A mianowicie jest tam temat pt. "Zanęty" zwracam sie z wielka prosba do twórcy/ów strony o rozbudowanie tego tematu jako poddział i podział , chodzi mi o to ,ze bardziej wyrazna formą było by pisanie w tym "poddziale" tematow o zanetach na konkrretne ryby . moim zdaniem była by to duzo czytelniejsza forma dla wszystkich forumowiczów , np. zaneta na płoc , zaneta na leszcze itp... Chcialbym zeby moja prosba została pozytywnie rozpatrzona .i w miare szybko udzielona została odpowiedz na ta prosbe .
pozdrawiam mathias

  Województwo Warmińsko-Mazurskie
Dzień tygodnia, Data: 19.04.2009r
Łowisko, miejscowość: Jezioro Krzywe
Charakterystyka łowiska:Zbiornik o powierzchni 89ha, maks.głębokość 8.4m, śr. głębokość ok. 5-6m.
Pogoda: słonecznie aczkolwiek chłodno, porywisty wiatr ze wschodu
Przynęta, zanęta, sprzęt: bacik, białe robaczki i zanęta dragona
Połów: około 200 sztuk drobnicy, głównie wzdręg, płoci i krąpii
Przebieg połowu: Łowiłem z tatą od 9 do 15
Uwagi, wnioski, itp.: brak
Nasza ocena wyprawy (uzasadnienie): 10, wreszcie można było odpocząć

  Województwo świętokrzyskie
Dzień. 21kwietnia 2007
Łowisko; Staw tzw. Starej Huty Ostrowiec Św.
Pogoda: Słońce, ogromny wiatr (przewraca mi rolki i wyrywa potem tyczke z zacisku), ale ciepło.
Przyneta: Łowiłem na dwa białe robaczki na haku nr. 18
Zanęta:Mieszanka Moundial'a-f SUPERMIX pŁoc i Uniwersalnej, oraz do tego Gutek Leszcz Performance, dodatki płociowo-leszczowe, 1kg gliny rozpraszajacej, brązowej, melasa.
Połów: 1uklejka, 1 płotka ok 15cm, leszcz ok 30cm- moze nawet ponad, okoń, ok 20-25cm- WSZYTSKO WRÓCIŁO DO WODY
Przebieg połowu: łowiłem od 16, do 19, cały czas na tyczkę,
Wnisoki: Brak
Ocena wyprawy: rybki dopisały, ale wiatr troche utrudniał, więc 9-przez wiatr

  Województwo świętokrzyskie
Dzień: 28 kwietnia 2007
Łowisko: Staw na terenie Starej Huty Ostrowiec Św.
Charakterystyka łowiska: To "moje" wypłycenie.
Pogoda: Pochmurno, wietrznie, czasami przebłyski słonca- niezbyt optymistyczna prognoza na jutrzejsze zawody
Przyneta, zanęta: Nęciłem Mondial Płoć, Gutkiewicz Jezioro Premium- bez zadnych dodatków i atraktorów, do tego 0,5kg ziemi z kretowiska. Łowiłem na pinke i ochotke.
Połów: 5leszczy, jeden niewymiarowy, mały karpik- wszytskie ryby wróciły do wody zaraz po złowieniu.
Przebieg połowu: Łowiłem od 16 do 18.45
Uwagi wnioski: Muszę spróbowac donęcać kubeczkiem, bo po tradycyjnym doneceniu ryby odchodzą na kilka minut.
Ocena wyprawy: 10

  Województwo świętokrzyskie
Data: 3maja 2007r.
Pogoda: Piękne słonce, ale od wody wiało
łowisko: Staw na terenie byłej HUTY OSTROWIEC śW
Zanęta, przynęta:Nęciłem mieszanką Mondiala-f Płoc i Leszcz. Ryby łowiłem na białą pinke z ochotką.
Połów: 1 leszcz, 5 "palcowatych" okonków.
Przebieg połowu: łowiłem od 15 do 19.30
Uwagi wnioski: Leszcze odchodzą- płoszą sie po jednym donęceniu
Ocena wyprawy: 9

  Województwo świętokrzyskie
Dzień: 5maja 2007r.
Pogoda: Najpierw słonecznie, potem pochmurnie i wietrznie, ale ciepło
łowisko: Staw na terenie byłej HUTY OSTROWIEC śW.
Zanęta, przynęta: Nęciłem Mondial-f mieszanka PłOć-LESZCZ, bez żadnych dodatków, do tego 2kg gliny rozpraszającej brązowej. Ryby łowiłem, na "marchewę" , a co to jest nie moge powiedzieć.....:-P
Połów: 1leszcz- nie zrobiłem mu zdjecia, bo tak sie wyrywał, ze chlupnał prosto do wody z moich rąk ( na zawodach bym sie za to chyba zabił......), 4okonie, jeden "krótki" lin.
Uwagi, wnioski: (przed zawodami), leszcze duzo lepiej wchodzą w zanętę z melasą, niepokojące jest to, ze w czasie lowienia, w przeciagu 4godzin zmienia sie stan wody, w górę i w dół o jakieś 20cm
Ocena wyprawy: 8+

  Województwo świętokrzyskie
Data:22czerwiec 2007
Łowisko: Staw na terenie tzw. Starej Huty Ostrowiec Św.
Pogoda: Pochmurno, z przejaśnieniami, ale ciepło
Przynęta zanęta: Nęciłem Brud (Boland) Płoć, z dodatkami płociowo-leszczowymi. Łowiłem na pinki, białe robaki i ochotkę.
Połów: 2leszczyki, kilka okoni i 1uklejka.
Uwagi wnisoki: Dopóki nie sprawię sobie topa z kubeczkiem zanętowym to mogę zapomnieć o udanych połowach leszczy. Po złowieniu jednej sztuki i donęceniu nawet jak najmniejszej kuleczką, leszcze odchodzą
Ocena wyprawy: 8

  Województwo świętokrzyskie
Data: 26czerwiec 2007
Pogoda: Najpierw pochumrno i wietrznie, później rozpogodzenie-słoneczko słabszy wiatr.
Łowisko: Staw na terenie tzw. Starej Huty Ostrowiec Św.
Przynęta zanęta: Nęciłem Traper Feeder Sekret Czerwony, Brud Płoć i pare dodatków leszczowych, łowiłem na pinki i białe robaki.
Połów: ok 25uklejek (niektóre byłymałe, ale trafiło sie kilka 20cm bonusów ), 1leszczyk na odległościówke.
Przebieg połowu: Łowiłem od 16 do 19, najpierw na samego feedera-z zerowym efektem, potem zacząłem rzucać 4m batem i łowic uklejki, później feedera przerobiłem na odległościówke i złowiłem sobie jedengo leszczyka
Wnioski: Nareszcie na tym zbiorniku zaczęła brać ukleja............ale co z tego, jak już w tym roku zawodów tam nie będzie, chyba, że odległościowe.
Ocena: 10

  Województwo świętokrzyskie
Data: 27czerwiec 2007
Pogoda: Pochmurno, z przejaśnieniami, okropny wiatr
Łowisko: Staw na terenie tzw. Starej Huty Ostrowiec Św.
Zanęta, przynęta: Nęciłem mieszanką Brud Płoć i Leszcz Mondial-f z dodatkami leszczowymi. Łowiłem na pinki i białe robaki.
Połów: 3leszcze, 2 okonie, apropo pierwszego okonia to jest taka ciekawostka, bo wział on podczas nęcenia kiedy zestaw był wstawiony w wodę, bez założonej na haczyk przynęty Jedne spiety, nie wiem co, bo było potęzne branie, zaciecie, wyjazd gumy i urwanie przyponu, a raczej chyba puscił węzeł na haczyku, za słabo zacisnąłem
Do połowu dodam także, koszyczek zanętowy z całym zestawem "złowiony" podczas wycofywania tyczki
Przebieg połowu: Łowiłem od 9 do 11.30 na tyczkę.
Uwagi wnioski: Dzisiaj miałem juz top z kubkiem zanetowym, ale troche za późno wybrałem sie na te rybki wiec należy sie cieszyć z tego, ze wogóle te 3leszcze miałem-a poza tym nie miałem gruntomierzy, bo wszytskie 4pourywałem na ostatnich zawodach, a bez gruntomierzy to jest nie łowienie, nie wiedziałem do konca czy przynęta jest w tym miejscu w którym chcę, zestaw wygruntowałem "na oko" a wiadomo, że na oko to.......
Będę miał nauczke, aby zawsze pakować kartę i legitymację do foliowej torebki...........utopiłem je dzisiaj i teraz schną
Ocena: Troche za bardzo wiało, utopione dokumenty 8+

  Województwo świętokrzyskie
Dzień:9 lipca 2007r
Łowisko:rz.Kamienna
Pogoda:Słonecznie,ok 20 stopni
Przynęta,zaneta,sprzęt:larwy chruścika,zanęta na płoć Gut-Mix Premium z atraktorem waniliowym+parzona pszenica,feeder 330 c.w.do 120 g.żyłka 0.22,przypon20 cm 0.16,haczyk 16
Połów:dwie płotki ok.15cm
Przebieg połowu:Od 04:00 d0 09:00,drgająca szczytówka
Uwagi,wnioski:Brakło mi przynęt!! bolą mnie plecy i chce mi sie spać...
Ocena wyprawy:5

  Województwo świętokrzyskie
Data: 9lipiec 2007
Pogoda: Najpierw upalnie, potem.............ulewny deszcz
Łowisko: Staw na terenie tzw. Starej Huty Ostrowiec Św.
Przynęta, zanęta: Nęciłem Moundial-f Leszcz i STYNKA 3000 Leszcz Brasem, do tego pinka i odrobina kukurydzy. Łowiłem na białe robaki i pinke.
Połów: Kilkanaście płoci i okoni (na tyczke) jeden leszcz(yk) na odległościówke.
Przebieg połowu: od 15-18.30 tyczka i odległościówka.
Uwagi, wnioski: Całe szczęscie, ze wziąłem parasol.
Ocena 9-przez deszcz

  Województwo świętokrzyskie
Data: 12lipiec 2007r.
Pogoda: Podobnie jak ostatnio, najpierw słonce, a potem na przmian, deszcz i słońce
Łowisko: Staw na terenie tzw. Starej Huty Ostrowiec Św.
Przynęta/zanęta: Łowiłem na pinki i białe robaki. Nęciłem-trudno powiedźeć czym bo do wiadra wsypałem wszytskie "resztki", które miałem (napewno znalazła sie tam zaneta Mondial-f SUPERMIX na Leszcza Płoć Karpia, Lina i Karasia), w kazdym razie miała owocowy zapach.
Połów: 4okonie, jeden leszczyk, jeden krótki linek na odległosciówke.
Przebieg połowu: Od 14do 19 tyczka i odległościówka.
Uwagni, wnioski: Na tym łowsiku totalnie nieskuteczne są owocowe mieszanki gdyż po raz kolejny nie weszły mi w taką ryby
Ocena: 9

  Województwo świętokrzyskie
Data: 18lipiec 2007.
Pogoda: Słoneczko, lekki wiaterek, całkiem przyjemnie
Łoiwsko: Staw na terenie tzw. Starej Huty Ostrowiec Św.
Przynęta/zanęta: Łowiłem na pinki i białe robaki. Nęciłem STYNKA 3000 Płoć Jasna i Leszcz Brasem, z ogromna ilością, ziemi z kretowiska-z zanęty zółtej zrobiła sie w efekcie czarna .
Połów: 8 leszczyków, kilkadzisiąt płotek i okoni. Trafiło się także "coś" co po zacięciu zapulsowało dwa razy na wędce i tyle "to" widziałem.
Prebieg połowu: od 16.30 do 19, łowiłem na tyczke, na odległościówke jedno delikatne branie-za wcześnie jedank zacięte.
Uwagi/wnisoki: Nareszcie opracowałem skuteczną zanęte na ten zbiornik....nazwijmy to ciemna zanęta płociowa na leszcza
Ocena: 10

  Województwo świętokrzyskie
Dzień:14.09.2007r
Łowisko:staw hutniczy w O-cu
Pogoda:bezchmurnie,ciepło,bezwietrzenie...poprostu pogoda doskonała!!
Sprzet:bat 5m,haczyki 14( wg:VMC),przypon 15 cm(0,10)żyłka główna (0. 16),pinki,zanęta własna
Przebieg:od 8:30 d0 11:00 spławik
Połów:dwa okonki,dwa kiełbie i płoć
Wnioski:jedynie pogoda dopisała...
Ocena:9

  Województwo świętokrzyskie
Dzień:
Łowisko:staw hutniczy w O-cu
Pogoda:ogólnie słonecznie,ok 15 stopni,i troszke wiało
Sprzet:bat 5m,haczyki 14( wg:VMC),przypon 15 cm(0,10)żyłka główna (0. 16),pinki,zanęta Traper-płoć
Przebieg:od 7:30 d0 11:00 spławik
Połów:10 płoci,4 leszczyki,7 okoni
Wnioski:troszke wialo,ale jakos łowiłem
Ocena:10

  Województwo świętokrzyskie
Data:6 października 2007r
Łowisko:staw na terenie starej huty w O-cu
Pogoda:zimno,wietrznie...czasem troche słońca
Sprzęt,przynęta,zanęta:bat 5m,spławik 1,5g,przypon 0,10,haczyk 16,zanęta TRAPER Leszcz Specjal i Traper Płoć,melaska,mielone konopie.łowiłem na pinki
Połów:8 okoni,7 płoci
Przebieg:0d 14:00 do ok.17:00,cały czas spławik
Uwagi:

  Województwo świętokrzyskie
Data:15.10.2007r
Łowikso:staw hutniczy w O-cu
Pogoda: ok 15 stopni,słonecznie,niemal bezwietrznie
Przynęta,zanęta,sprzę:łowiłem na pinki(bo nigdzie nie mglem dostac ochotki),batem 5m,zestaw 1,5g,zanęta TRAPER Płoć+TRAPER Leszcz Special+Lorpio Płoć+atraktor waniliowy TRAPER(mieszanka kompletnie nieskuteczna:/) i troszkę mielonych konopii:P
Przebieg:Od 14:30 do 17:20,cały czas spławik
Połów:5 okonków i 3 płocie
Uwagi,wnioski:miałem kiepską zanętę,żle dobrane mieszanki zanętowe i podejrzewam,że daałem za dużo ziemi,mieszanka słabo pracowała:/
Ocena:6

  Województwo świętokrzyskie
Data:20 października 2007r
Łowisko:staw hutniczy w O-cu Św.
Pogoda:na początku troszkę słońca,ale potem zaszło i zrobiło się baaardzo zimno,brrr... wiatr niezbyt silny
Przynęta,zanęta, sprzęt:łowiłem na pinki, 5-metrowym batem z zestawem 1,5g;zanęta:GUTKIEWICZ-Płoć(1:1 z ziemią)
Przebieg: od 8:00 do ok. 11:00
Połów:1 płotka:(
Uwagi,wnioski:To nie była udana wyprawa tym bardziej,że ta wyprawą zakończyłem sezon 2007(letni),było zimno,a to odbiera (przynajmniej mi) ochotę do wędkowania.
Sprzęt uporządkowany,umyty,schowany czeka spokojnie na kolejny(mam nadzieję-lepszy) sezon... Byle do wiosny...(taaa...prawie 5 miesięcy)
Ocenka:

  Województwo Lubuskie
Dzień:28 czerwca
Łowisko:jezioro kłodawa
Charakterystyka łowiska:24,35 ha,jezioro połozone na wysokości 42,88 m n.p.m.,maks,głęb.15,5 m,dł.1730 m,szer 250m,dł.lini brzegowej 3790 m.Dominującymi gatunkami ryb są:leszcz,płoc,a gatunkami towarzyszącymi węgorz,szczupak,lin,sum,.Spotyka się również karpia,jazgarza,ukleję i miętusa,w bardzo małych ilościach sandacz.Ze względu na ukształtowanie terenu dostęp do lini brzegowej utrudniony na całej długości jeziora.
Pogoda:pochmurno,deszczowo ,bardzo silny wiatr.
Przynęta,zanęta,sprzęt:wędka konger maxim cobra 240 ,-spining,kołowrotek byron 2000 gtr,żylka główna 0,20 ,twistery 5-7 cm,boczny trok.
Połów:4 okonki 20-22cm,okoń 29cm,szczupak 53 cm.
Uwagi wnioski:wiatr bardzo silny zerwane 3 zestawy,rybki brały bardzo blisko trzcin.
Nasz ocena wyprawy:8 ,-mogło i bywało lepiej.

  Województwo Lubuskie
Dzień:3 lipca
Łowisko:jez.glinik
Charakterystyka łowiska:łowisko o powierzchni około 30 ha,w samym srodku lasu,max głęb 8 m,dno piaszczyste ,miejscami muliste ,w miejscu łowienia 2,5 -3 m
Pogoda:pogodnie ,lekki wiaterek
Przynęta, zanęta, sprzet:wędka 4 m shimano hyperloop,kolowrotek byron sato 2000 gtr,żyłka 0,20 ,haczyk 8,zanęta lorpio specjal+słonecznik prażony+atraktor zapachowy wanilia+pszenica+kukurydza,przynęta białe robaki,dendrobena,pszenica kukurydza,łowiłem z gruntu
Połów:16 leszczyków 23-37 cm ,płoć 21,okoń 7cm
Przebieg połowu:od 13 do 22 najlepsze brania 18-22
Uwagi, wnioski, itp.:około 21 mocne branie,agresywne przytrzymanie sygnalizatora do wędki ,zacięcie i mocny odjazd w głąb jeziora ,oczywiście ryba najpierw wpłyneła w zestaw ojca ja ją do siebie od tak bez niczego sobie płynie wędka wygięta w pałąk popuściłem jej troche żyłki mocny odjazd (2) podciągnięcie i pekniecie żyłki ,nie wiem co to było albo jakiś duuży karaś,albo karp.(raczej nie leszcz).szkoda ,a tak pozatym jezioro strasznie zaleszczone ,na tej lini brzegowej jeszcze nie miałem sytuacji żebym któregoś dnia nie chwycił kilku leszczu.
Nasza ocena wyprawy: 10:)

  Województwo Lubelskie
Dzień: 25.03.2006.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: prosty odcinek, dno piaszczyste, głębokość 1,5 m
Pogoda: pochmurno z przejaśnieniami, 7 C
Metoda przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10, spławik 1,5g, haczyk 14 OWNER, zanęta-własna kompozycja, przynęta-pęczak z kurkumą i anyżem
Połów: 29 płoci 18-25cm, 7 jazi 20-33cm, 1 krąp 22cm, 1 kleń 27cm
Przebieg połowu: Na łowisku byłem około 10-ej, łowiłem do zmroku
Uwagi, wniosk, itp.i: mimo gwałtownego ocieplenia woda nadal w korycie, bardzo dużo ludzi, większość łowiła na białe
Nasza ocena wyprawy: 8

Dzień: 26.03.2006.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej
Charakterystyka łowiska: prosty odcinek, dno piaszczyste, głębokość 1,5 m
Pogoda: pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, 3 C
Metoda przepływanka
Przynęta, zanęta, sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10, spławik 1,5g, haczyk 14 OWNER, zanęta-własna kompozycja, przynęta-pęczak z kurkumą i anyżem
Połów: 31 płoci 16-27cm, 5 jazi 15-20cm, 1 krąp 15cm
Przebieg połowu: Na łowisku byłem około 9-ej, łowiłem do zmroku
Uwagi, wniosk, itp.i: woda szybko się podnosi, cały dzień brała drobnica, dopiero godzinę przed zmrokiem w zanętę weszły płocie 25-27 cm
Nasza ocena wyprawy: 6

  Województwo Lubelskie
Dzień: 22.04.2006
Łowisko: zalew Terebela I
Charakterystyka łowiska: dwa połączone zbiorniki o powierzchni kilkunastu ha, średnia głębokość ok. 1,5 m,
Pogoda: pochmurno, wietrznie, przelotny deszcz - 14C
Przynęta, zanęta, sprzęt: sprzęt: dwie odległościówki zakończone 4g waglerami, żyłka 0,16/0,12, haczyki 12 i 10 ;
przynęta: kukurydza, pęczak i białe w różnych zestawieniach
zanęta: Dragon Millenium+Dragon Magnum+dodatki
Połów: 34 płocie (18-23cm), 2 liny (24 i 35 cm), 1 jaź ok.20cm,1 okoń 20cm;
Przebieg połowu: na miejsce zajechałem około 7:30 - łowiłem do zmroku
Uwagi, wnioski itp.: tłumy ludzi - nie tylko wedkarzy, gwarno jak na miejskim deptaku, psy, wózki, rowery, modele zdalnie sterowane pływające miedzy spławikami - koszmar, ale rybom to nie przeszkadzało - chyba już przywykły. Dwie ryby urwały przypony - jak się póżniej dowiedziałem kilka dni wcześniej wpuszczono min. 400kg karpia różnej wielkości - pewnie to one rwały żyłki;
Ocena wyprawy: 5/10[/quote]

Dzień: 23.04.2006
Łowisko: zalew Terebela II
Charakterystyka łowiska: dwa połączone zbiorniki o powierzchni kilkunastu ha, średnia głębokość ok. 1,5 m,
Pogoda: słonecznie, wietrznie, - 20 C
Przynęta, zanęta, sprzęt:
sprzęt: lekka spławikówka;
przynęta: pęczak
zanęta: Dragon Millenium+Dragon Magnum+dodatki
Połów: 39 płoci (18-23cm):
Przebieg połowu: na miejsce zajechałem około 14:00- łowiłem do 19:00
Uwagi, wnioski itp.: j.w.;
Ocena wyprawy: 6/10

  Województwo Lubelskie
Dzień: 14.04.2007

Łowisko: jezioro Krasne - Krzczeń

Charakterystyka łowiska: około 180 ha płytkiej wody przeważnie do 2 metrów kilka głębszych dołków

Pogoda: słonecznie, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: białe, czerwone, kukurydza, zanęta Champion karaś i lin+ karmel + pinka - dwie odległościówki, waglerki 2Ld+2gr z rozproszonym obciążeniem żyłka 0,14/0,12; haczyki 12

Połów: - kilkanaście karasi srebrzystych 18-23 cm, kilka sap, krąpi, uklei, płoci i jeden okoń 33 cm

Przebieg połowu: łowiłem cały dzień, przez większość dnia brania były bardzo delikatne, często z opadu, dopiero około 18-ej ryby stały się mniej ostrożne

Uwagi, wniosek, itp: Wreszcie jakiś emocjonujący hol - piękny okoń połakomił się na kanapkę kukurydza+biały, wspaniale walczył na delikatnej matchówce - mimo że wyglądał jakby był już po tarle

Nasza ocena wyprawy: - oczywiście 10

Pozdrawiam

  Województwo Lubelskie
Dzień: 15.04.2007

Łowisko: rzeka Krzna

Charakterystyka łowiska: dołek o głębokości 3 m, spowolnienie za podtopionym krzaczkiem

Pogoda: słonecznie, wietrznie

Przynęta, zanęta, sprzęt: chruściki, bez nęcenia, matchówka, przystawka z zestawem przeciążonym, spławik 2,5g, oliwka 3,0gr, haczyk nr 12, żyłka 0,14/0,12

Połów: - wymiarowy jaź, dwie płocie "do zegarka" i babka

Przebieg połowu: wypad bardziej pod kątem przyjrzenia się rzece niż samego łowienia, przynęty pozyskiwane z marszu, łowiłem od 10-ej do 12-ej

Uwagi, wniosek, itp: po złowieniu dwóch płoci, nastała dłuższa przerwa, po której wziął jaź, nie chciało mi się odnosić go dalej od łowiska więc ostrożnie wpuściłem go tam gdzie złowiłem, musiał chyba narobić sporego zamieszania w podwodnym światku, gdyż przez godzinę nic nie brało, a gdy wreszcie doczekałem się brania, na haczyku zawitała babka - co prawda "śliczna rybka", jednak oznaczająca, żemożna na jakiś czas przenieść się w inne miejsce. A swoją drogą to pierwsza babka złowiona w Krznie, zdarzały się od kilku lat na Bugu, ale na Krznie ta była moją pierwszą. Babki to dobry przykład na pokazanie siły ekspansji ryb azjatyckich na europejskie wody.

Nasza ocena wyprawy: - oczywiście 10

Pozdrawiam

  Województwo Lubelskie
Dzień:08.07.07r
Łowisko: Bug
Pogoda: słonecznie, chwilowe zachmurzenia, umiarkowany, chwilami porywisty wiatr około 18 C
Przynęta, zanęta, sprzęt: kukurydza, białe robaki, zanęta Dragona na rzekę, matchówka z lekkim koszykiem, żyłka 0,16/0,12, haczyki nr 10 Hakira
Połów: kilka płotek, krąp, klenik
Przebieg połowu: 13:00 - 17:00
Uwagi, wnioski, itp.: wyjazd rozpoznawczy w poszukiwaniu odpowiednich miejsc na dłuższe nęcenie, woda coraz wyższa, dojazd coraz gorszy, mimo to wędkarzy nad rzeką nie brakuje
Nasza ocena wyprawy: 10

Telefoniczne portrety krąpia, płoci i klenia

  Województwo Lubelskie
Wspólnie z Mistrzuniem, otwieramy sezon spławikowy:

Dzień: 03.02.2008.
Łowisko: rzeka Krzna
Charakterystyka łowiska: miejski odcinek o głębokości 1,00-1,50 metra;
Pogoda: przed południem pochmurno, później słonecznie, temperatura 2-3C, zachodni wiatr;
Sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10 haczyk nr 12;
Zanęta: Traper - Rzeka + dodatki;
Przynęta: pęczak + dodatki;
Połów: około 20 płoci i 2 jaziki
Przebieg połowu: 10:30 - 15:00
Uwagi,wniosek,itp: gdy było pochmurno ryby brały odważniej, gdy się rozpogodziło zaczęły się delikatne brania, płoć nie zgrupowała się jeszcze, przemieszcza się w małych stadkach, po złowieniu kilku, trzeba szukać nowego miejsca, przepływanka z delikatnym przytrzymaniem, okazała się najskuteczniejszą bronią, zaczynają podśpiewywać ptaszki - wiosna tuż tuż ;
Nasza ocena wyprawy: 9 (wiatr wiał równo z nurtem, co w znacznym stopniu utrudniało przytrzymanie zestawu w wybranym miejscu, gdyby nie to - byłoby 10 )

  Województwo Lubelskie
Dzień: 09.02.2008.
Łowisko: rzeka Krzna
Charakterystyka łowiska: miejski odcinek o głębokości 1,00-1,50 metra;
Pogoda: pochmurno z przejaśnieniami, temperatura 5-6 C, bezwietrznie;
Sprzęt: matchówka 3,90, żyłka 0,14/0,10 haczyk nr 12;
Zanęta: Traper - Rzeka + dodatki;
Przynęta: pęczak + dodatki;
Połów: kilkanaście płotek, kilkanaście kleników, kilka jazików i jelców;
Przebieg połowu: 10:00 - 14:00
Uwagi,wniosek,itp: woda szybko opada, a wraz z nią rozmiary łowionych ryb, mniej jest płoci, która prawdopodobnie spłynęła niżej, w głębsze rejony, więcej natomiast rybek prądolubnych.
Nasza ocena wyprawy: 10 - nad wodą przedwiośnie, nawet gdyby nic nie brało, miło byłoby posiedzieć

  Województwo Lubelskie
dzień: 2 III 08r.
Łowisko: rzeka Krzna w Białej Podlaskiej (przy moście ul. Łomaska)
Charakterystyka łowiska: wolno płynąca rzeka, gł. ok. 1,5-2 m.
pogoda: mocny wiatr, chwilami drobny grad, pochmurno, temp. ok. 4-6'C
sprzęt: wędka 3,6m., żyłka 0,14 przypon 0,10 haczyk nr. 16
zanęta FUTTER Extra stil (płoć) + białe robaki
przynęta: białe robaki
połów: 3 płotki, 3 uklejki, 1kiełbik, 1 krąpik
przebieg połowu: 10:30-13:30
uwagi: chłodny i silny wiatr przeszkadzał w łowieniu, dużo wędkarzy, dużo brań drobnicy.
ocena: 7/10

PS.
Włóczykij w którym miejscu w białej łowisz takie płocie i jazie??

  Województwo Lubelskie
Dzień: 26.04.2008.
Łowisko: Zbiornik retencyjny Żelizna;
Pogoda: słonecznie i ciepło;
Metoda: odległościowa;
Sprzęt: 2x3,90, żyłka 0,14/0,12, waglery 3gr, haczyki VMC Limerick No 12;
Przynęta, zanęta: pszenica, Płoć Special Extra Lorenca;
Połów:płocie i wzdręgi;
Przebieg połowu: 11:00 - 20:00;

  Województwo Lubelskie
Dzień: 26.04.2008r.
Łowisko: Żelizna
Pogoda: temp. ok.20 C; wiatr zmienny; słonecznie
Przynęta: kukurydza
Sprzęt: dwie matchówki 3.90
Połów: 12 płoci, kilkanaście wzdręg;
Przebieg połowu: 11.00-20.00
Uwagi, wnioski: Do momentu wsypania zanęty lepiej brała płoć. W zanętę weszła głównie wzdręga. Ogólnie bardzo miło spędzony czas.

  Województwo Lubelskie
Dzień: 01.06.2008r.
Łowisko: Żelizna
Pogoda: temp. ok.25 C; ciśnienie 1020 hPa; wschodni wiatr ustający dopiero tuż przed zachodem słońca; czyste niebo;
Przynęta: kukurydza, czerwone i białe robaki;
Sprzęt: dwie matchówki;
Połów: lin (26cm), 2 płocie, kilka wzdręg;
Przebieg połowu: 15.00 - 21.15

Lin zaczął żerować pół godziny przed zachodem słońca w momencie kiedy ucichł wiatr. Ostatnio zauważyłem, że bardziej interesuje go moja zanęta niż to co podaję na haku.

  Województwo Lubelskie
Dzień: 19.07.2008
Łowisko: Żelizna
Pogoda: Słonecznie, czasami lekkie zachmurzenie, około 22C
Sprzęt: Matchówka 3.90
Przynęta, zanęta: kukurydza, Traper Jezioro
Wyniki: 3 liny, kilka płoci i krasnopiórek;
Przebieg połowu: 13:30 - 21:30
Uwagi: Ochłodziło się, brania nie są już takie dynamiczne... powiedziałbym, że liny brały książkowo

  Województwo Lubelskie
Dzień: 06.02.2009.
Łowisko: Krzna
Pogoda: 1 C; pochmurno i bezwietrznie
Przynęta: czerwony robak, paproszki, woblerki
Zanęta: Futter Still Płoć
Sprzęt: teleskop 3,6m. Spining 215/10
Połów: okoń i... ciernik
Przebieg połowu: 8:40-10:00 spławik
10:00-11:30 spinning
Uwagi: gdy ok. 8:30 pojawiłem się nad rzeką zobaczylem fajny widoczek ok100-150 kaczek pływających na Krznie niestety nie mialem ze sobą aparatu
Chwile popatrzyłem i wziąłem sie za rozkladanie spławikowki.
Rano łowiłem na spławik z myślą o płotce ale niestety jedyna rybka złapaną na spławik byl ciernik który złapał w swoje zębiska czerwonego robaczka i niechciał go puścić
ok. 10.00 zmiana sprzętu. Składam teleskop a wyciagam spinning i testuje bo łowiłem na niego pierwszy raz na końcu żyłki ląduje mały paproszek(siwy z czarnym grzbietem i czerwoną plamką na brodzie )
kilka rzutów przez całą szerokość rzeki i nic
drugi rzut wzdłuż brzegu... już miałem wyciągac przynete a tu nagle okonek zaatakował pod moimi nogami, niestety niewymiarowy szybko wrórcił do wody ale dziadziusia nie przyprowadził potem przetestowalem dwa nowe wobki pierwszy z nich za głęboko schodził i zbierał tylko ziele z dna a drugi był w sam raz miałem nawet jakieś stuknięcie w niego zapewne kolejny okonek

  Województwo Lubelskie
Dzień: 28.03.09
Łowisko: rzeka Bystrzyca
Pogoda: 7C, pochmurno z przejaśnieniami
Sprzęt: teleskop 4,20
Przynęty: pinka, ochotka, czerwone robaki
Połów: 10 płotek, 3 okonie 18-20cm i cała armia takich wielkości palca
Przebieg połowu: 9:30-14:30

Te okonie wielkości palca zespuły mi troche wynik, płotki weszły w zanęte, ale przeważnie te małe diabły były szybsze, a nie mając żadnej przynęty roślinnej nie bardzo mogłem wyselekcjonować płocie. Na koniec poddałem się i założyłem czerwonego robaka, przynajmniej te 3 okonki na osłode wyjąłem

  Województwo Lubelskie
Dzień: 01,05,2009
Łowisko: Cegielnia w Łomazach(11 stawów os śr głebokosci ok170 cm,)
Pogoda: 8-10 C; początkowo słaby południowo-wschodni wiatr, koło 5.30 bardzo silny
Przynęta: Biały + kukurydza
Zanęta: Dragon Aroma lin + kukurydza
Połów: Lin - 40 cm, dwie płocie 31cm i 26cm, amur-eczek ok 40 paru cm
Przebieg połowu: 4:00 - 7:30
Uwagi: Pierwszy poważniejszy wydad na rybki bardzo udany. Niestety bardzo silny wiatr wygonił mnie z nad wody. W sumie brało tylko od 4 do 5.30 i pózniej już tylko wiatr i jeszcze raz wiatr wiał.
Ocena 10/10

  NASZE WYPRAWY WĘDKARSKIE W KRAJU I ZA GRANICĄ
Zakładamy nowe subforum, każdy kto zauważy, że nie ma w tematach województwa w którym łowił lub jeśli łowił poza granicą naszego kraju, może założyć odzielny temat z tytułem np: Floryda, USA. Może także jeśli zakłada temat wpisać przykładowe łowisko, przynętę, rybę itp. zapraszam do pożytecznej zabawy. Dziękuję.

Otwieram temat w którym będzie opisywać nasze wyprawy na ryby Aby zachować ład i porządek nasze wyprawy będziemy opisywac w ten sposób:

Dzień: np. 24.03.2006
Łowisko: np. kanał w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: np. mała mierzejka obrośnięta przy brzegu trzcinami, kanał o dość mulistym dnie 1,5 - 2m
Pogoda: np. wietrznie, słonecznie, ok. 5C
Przynęta, zanęta, sprzęt: np. łowiłem na 5m bat, spławik 1g, haczyk 12, zanęta Traper - Płoć, jako przynęty używałem pinek i białych robaków
Połów:np. 4 płocie (17- 23 cm) - wszystkie wróciły do wody
Przebieg połowu: np. Na łowisko dotarłem o 9.30, pare minutęk rozglądałem sie po łowisku, zacząłem przygotowawywać sprzęt ...
Uwagi, wniosk, itp.i: np. zauważyłem że woda stała się czystrza, samo łowisko było dość ładnie posprzątane
Nasza ocena wyprawy: np. 6 (w skali 1-10, bez + i -)

Uwaga: Opisujemy tylko wyprawy od 29.09.2007! Najlepiej by było jakbyście opisywali swoją wyprawę w ten sam lub w następnym dniu.

  Województwo Kujawsko-Pomorskie
DZIEŃ: 12 VI 2008
ŁOWISKO: Tor regatowy na bydgoskim Brdyujściu
CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA: Głębokość o.5- 3 m. , mnóstwo zielska
POGODA: pochmurno, wietrznie, zmiana po blisko 14 dniach upałów.
SPRZĘT: Spławikówka, gruntówka, spinning.
PRZYNĘTY: Obrotówki, białe i czerwone robaki, zanęta uniwersalna...
PRZEBIEG POŁOWU: 4-6 spławiczek, 6-7 spinning, 7-10 spławiczek i gruntówka.
POŁÓW: Na spławik linek około 17 cm, kilka wzdręg i okoni, na spinning 3 okonie 27, 29, 29 cm. Na gruntówkę 6 leszczyków po około 30- 35cm i 2 płocie.
UWAGI: Potężne karasie buszują rankiem w zielsku, ale są "nie do złowienia", podobnie liny. Zaczynają brać leszcze.
OCENA WYPRAWY: 8/10 ( troszkę chłodno i ryby mogły by być nieco większe )

  Województwo Kujawsko-Pomorskie
łowisko: Jezioro pakoskie północne
Metoda: grunt
Sprzęt: 2 drgające szczytówki
Zanęta: sporo pszenicy, sporo pęczaku, dragon magnum na płoć
Przynęta : pszenica,pęczak sztuczne ochotki firmy bearkley
Data: 1.07.08 od 8:00 do mniej więcej 16
Połów: 15 płotek od 14cm do 23cm ukleja 20cm mały krap
Ocena 3/10
do 12 brały pózniej brania ustały
(wiatr zmnieniał kierunek)

  Województwo Kujawsko-Pomorskie
Data: 21.03.09.
Czas połowu: 5:00 - 11:00
Łowisko: Wisła Bydgoszcz - Fordon (słupy).
Pogoda: silny wiatr, 5°C, pochmurnie .
Przynęta, zanęta, sprzęt: białe robaczki, kukurydza, Traper GS płoć/leszcz, Feeder.
Połów: 1 krąpik , kilka płoteczek.
Uwagi: wysoki stan wody zmusił mnie do poszukania odpowiedniej (niezalanej) miejscówki, ryby brały chimerycznie i ostrożnie.
Ocena: 5/10  Województwo Kujawsko-Pomorskie
Wisła w okolicach "słupów".
Przebieg połowu 6:30 - 13:15 (3 stanowiska)
Metoda - gruntówka z koszyczkiem zanętowym (30 i 60 g)
Przynęta - pinki, białe robaki i czerwone robaki, zanęta - zeszłoroczny "traper" na wody stojące.
Połów- kilka cert nie powalających na kolana wielkością (do 35 cm), kilka pięknych jelców - porównywalnych rozmiarów, kilka płoci skoro świt oraz wszędobylskie ukleje (w tym kilka na czerwonego robaka z głębokości ponad 5 metrów) oraz pojedyncze sapy, podstawę połowu stanowiły jednak krąpie dochodzące mniej więcej do 400g.
Uwagi/wnioski - płoć prawdopodobnie zeszła na tarło, widać pierwsze nerwowe ucieczki uklei więc jakiś drapieżnik się ruszył, póki co spinn odpoczywa do maja

Ocena wyprawy 7/10.

Niestety nie mam zdjęć rybek.

  Województwo Kujawsko-Pomorskie
22 kwiecień 2009. Lewy brzeg Wisły w okolicach słupów a dokładnie miejscówka pod tablicą 778 km. biegu Wisły.
Gruntówka z koszyczkiem zanętowym 60g.
Przynęta - białe robaki, zanęta Traper - feeder i później truskawkowa na płoć Professa, najtańsza ze sklepu.
Przebieg połowu 6:30 - 13.
Połów - około 10 kilogramów ryb. Krąpie i leszcze (do 40 cm.), certy (też do 40 cm, ale przewaga podwymiarowych 27-30) płocie (20-30 cm.), parka jelców i kilka jak nie kilkanaście ładnych sap, z których największa przekroczyła z pewnością pół kilograma.

Poziom wody niższy niż ostatnio o około 70 cm. Rano dalej się obniżał, by przed południem znów przybierać. Najlepsze brania były od rana do około 7 -8, potem brania były rzadsze, lecz zdobycze większe. Dwie większe ryby niestety się spięły, zapewne certy. Samce płoci z wyraźna wysypką tarłową i resztkami mlecza, samiczki wytarte i chude, wiele ryb różnych gatunków nosi świeże, nieduże, czasem jątrzące się rany, być może skutki tarła. Słońce świeciło niemiłosiernie, spaliłem sobie przedramiona i buźkę Przed świtem był przymrozek, natomiast pod koniec połowu widoczne na niebie oznaki zmiany pogody, tworzą się chmurki, mam cichą nadzieję na pierwszą wiosenną burzę
"Coś" coraz śmielej goni uklejki a na przelewie dokazywały kleniki

Ocena połowu 10/10 pkt.

  Województwo Dolnośląskie
Dzień: 29.06.2008r.
Łowisko: Stawy PZW w Bystrzycy Kłodzkiej
Charakterystyka łowiska: Staw sredniej wielkości, srednia głębokosc okolo 2m
Pogoda: Lekki wiaterek, upalnie około 28*C
Przynęta, zanęta, sprzęt: pinki, Traper Płoc Special, bat 7m
Połów: karp (26cm), 3 leszcze (około 22cm), 13 płotek, 3 okonie
Przebieg połowu: Zacząłem łowić o 14:00 a skończyłem o 18:00
Uwagi, wnioski, itp.: Ryby brały delikatnie (kilku brań nie mogłem zaciac) od godziny 17:00 ryby przestały brac.
Nasza ocena wyprawy: 7

  Województwo Dolnośląskie
Dzień: 04.04.2009.
Łowisko: starorzecze Odry w okolicach Głoski
Charakterystyka łowiska: starorzecze połączone z rzeką
Pogoda: ciepło i słonecznie, chwilami leciutki wietrzyk
Przynęta, zanęta, sprzęt: białe robaczki, Traper - Płoć, matchówka 3,90
Połów: kilka pięknych płoci
Przebieg połowu: Łowiliśmy z Włóczykijem w godzinach 12:30 - 17:00
Uwagi, wnioski, itp.: był to mój chrzest spławikowy, pierwszy biały robaczek nadziany na haczyk, pierwsze zacięcie, hol i pierwsza ryba złowiona tą metodą (podobno bardzo ładna ) W ten sposób rozpoczęłam nowy sezon.
Nasza ocena wyprawy: 10

  Województwo Dolnośląskie
Dzień: 05.04.2009.
Łowisko: żwirownia Proszkowice (Maniów)
Charakterystyka łowiska: typowe wyrobisko;
Pogoda: pochmurno, wiatr północny i północno-zachodni, chwilami silny ;
Przynęta, zanęta, sprzęt: białe robaczki, Traper - Płoć, matchówka 3,90, bat 5 m;
Połów: ---
Przebieg połowu: 14:30 - 15:30
Uwagi, wnioski, itp.: rekonesans rozpoznawczy, ogólne wrażenia dość mieszane - łowiska sprawiające wrażenie miejsca spotkań "niedzielnych wędkarzy". Na drutach wysokiego napięcia "rozwieszona" galeria najczęściej używanych przynęt spiningowych... i różnej wielkości waglerów, wokół łowcy kilkunastocentymetrowych płotek z rozrzewnieniem wspominający letnie miesiące, kiedy to biorą wymiarowe leszczyki.

  Województwo Dolnośląskie
Dzień: 10.04.2009.
Łowisko: Zalew w Prężycach
Charakterystyka łowiska: po części stara żwirownia po części starorzecze Odry stale połączone z rzeką;
Pogoda: słonecznie i wietrznie
Przynęta, zanęta, sprzęt: kanapki kukurydza+biały, Traper Płoć Special+Traper Płoć czerwony, matchówka 3,90, waglerki 2,5 - 3,5 gr; żyłka 0,14/0,12 haczyki nr 14
Połów: płocie, krąpie i leszczyki
Przebieg połowu: typowa majówka z dziewczyną, psem, kocem... oczywiscie w bagażniku znalazła się wędeczka Na miejsce dotarliśmy po 12-ej, skończyliśmy gdy zaczęło mocniej wiać tj. po 16-ej
Nasza ocena wyprawy: Bardzo mi się spodobała ta woda, a to w połaczeniu z wiosenną pogodą i sielankową atmosferą może oznaczać tylko jedną ocenę, czyli - 10

P.S. Od miejscowego dowiedziałem się, że czasami potrafią brać ładne "byczki" - czy ktoś mnie oświeci i powie która ryba jest tak nazywana na Dolnym Śląsku?

  Województwo śląskie
Dzień: 23 sierpnia 2005 - wybaczcie, ale bardzo chcialem sie pochwalic
Łowisko: Groble 3 w Chrzanowie
Charekterystyka łowiska: ogromne lowisko podzielone na trzy czesci, dokladnie nie opisze
Pogoda: słonecznie, lekki wiaterek, temperatura 25 C
Przynęta, zanęta, sprzęt: zaneta plociowa z dodatkami, pinka, bat 5m
Połów: ok. 80 ploci, 36cm leszcz, okon 42cm (wedkarski swiat 7/ 2006, str. 72)
Przebieg połowu: lowy trwaly od 5.00 do 12.00
Uwagi, wnioski, itp.: rybki biora delikatnie i gdy caszem przyjdzie fala to na 0.8 g splawiku slabo je widac....
Nasza ocena wyprawy: 5

  Województwo śląskie
Dzień: np. 20.05.2007
Łowisko: Elektrownia Rybnik
Charakterystyka łowiska: Duża otwarta woda ... dość płytka
Pogoda: słonecznie, ok. 27 C, prawie bezwietrznie
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem klasyczną metodą odległościową (koszyczek), zanęta Traper - Karp-Lin, jako przynęty używałem kukurydzy o smaku waniliowym
Połów:1 płoć (35 cm), 1 leszcz (26 cm) - wszystkie wróciły do wody
Przebieg połowu: Na łowisko dotarłem o 10.30, trochę trwało zanim znalazłem jakieś przyjazne miejsce, ...
Nasza ocena wyprawy: 10 jeszcze takiej płoci na żywo nie widziałem ....

Pozdrawiam Artur

  Województwo Mazowieckie
Dzień: 06.05.2006
Łowisko: Narew w Pułtusku
Charakterystyka łowiska: szeroki odcinek Narwii, grunt około 4-6m, nurt szybki
Pogoda: słonecznie, ciepło, pod koniec łowienia mocny wiatr
Przynęta, zanęta, sprzęt: gruntówka 3,6m, żyłka 0,22, przypon 0,14, haczyk 12, przynęta: białe robaki, zanęta: Traper - płoć
Połów: 1 płoteczka (do 17 cm) i krąp (23cm)
Przebieg połowu: na łowisko dotarłem o 6.00, niestety ktoś już łowi w mojej melince która dodatkowo wczoraj zanęciłem, cóż oddalam sie o parenaście metrów. Zarzucam grunt i mam pierwszą płoteczke, po parunastu minutach wziął dość zdecydowanie krąp, po paru godzinach żadnych brań, pod koniec łowienia bardzo dobre branie ale niestety schrzaniłem je , podsumowując: 3 brania = 2 rybki. Łowiłem od 6.00 do 10.30
Uwagi, wnioski, itp.: brak
Ocena wyprawy: 3/10

  Województwo Mazowieckie
Dzień: 07.06.2005
Łowisko: kanał miejski w Pułtusku
Charekterystyka łowiska: głębokość około 2,5m; troszke zielska na dnie, stanowisko przy trzcinowisku
Pogoda: słonecznie, w miarę ciepło, czasem wiał wiatr
Sprzęt: bat 5m; żyłka 0,14; przypon 0,10; haczyk 12,
Przynęta, zanęta, itp.: białe robaki; Dragon - płoć rzeka; Traper - karmel
Połów: 4 malutkie płotki (7-15cm)
Przebieg połowu: łowiłem od 16:15 do 19:00, brań jak na lekarstwo, wokół ludzie łowili tylko na spinning
Uwagi, wnioski, itp.: wędkowanie w tym roku wogóle mi nie sprawia przyjemności sama drobnica bierze a do tego bardzo słabo chyba nigdy nie połowie płoci i krąpi powyżej 30cm przyznam, może łowiłem na zbyt wyekploatowanym łowisku, może chce łowić rybe tam gdzie jej nie ma? musze sie stanowczo poprawić w jak najszybszym czasie bo te hobby przygasa mi w oczach
Ocena wyprawy: po raz kolejny 2/10

  Województwo Mazowieckie
Dzień30.06.06
łowiskoJezioro Łąkie 150 km od Wawy
Charakterystyka łowiskaPrzy brzegu dużo trzcin i na bokach.Reszta ładna tafla
pogoda słonecznie bezchmurne niebo 20-25 stopni
przynęta,zanęta sprzetzaneta uniwersalna,białe i czerwone robaki,seryjna wędka Black Panther
połów od 6.00 do 11.36 30 płoci 17-28cm 14 karasi 20-25 Moj rekord 3 liny 30-40 cm 4 okonie 40 cm i węgorz 70cm
Uwagi wnioski:Woda bez fal, duże brania, musze w te wakacje to powtorzyc
ocena połowu:Wiadomo,że przy rekordach 10/10

  Województwo Mazowieckie
Dzień: 10.07.2006
Łowisko: Sztuczny zbiornik na Mrówce k/Warszawy
Charakterystyka łowiska: Łowisko dobrze pilnowane, 1,5 - 2,0 metrów głębokość. Woda przepływowa z lekkim uciągiem.
Pogoda: słonecznie, Temperatura ~ 30+
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem na 4m bat, spławik 0,6 g, haczyk 14, Bez zanęty. Na haczyk biały + czerwony
Połów: 5 płoci, 6 okonków, 3 japońce - wszystkie ryby wróciły do wody
Przebieg połowu: od 19 do 20.
Uwagi, wnioski: widać było dużo ryb w wodzie. Dużo okoni które pływają stadami. Maleństwa, ok 12 cm ale za rok, dwa podrosną.
Ocena wyprawy: 3 +

  Województwo Mazowieckie
Dzień: 01.24.2006
Łowisko: Sztuczny zbiornik na Mrówce k/Warszawy
Charakterystyka łowiska: 1,5 - 2,0 metrów głębokość. Woda przepływowa z lekkim uciągiem.
Pogoda: słonecznie, gorąco, wręcz parno, zanosiło się na burzę Temperatura ~ 30+
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem feederem do 120 g, pinki, kukurydza, zanęta leszczowa
Połów: 2 leszcze, 1 karp, płocie
Przebieg połowu: od 16 do zmierzchu około 22.
Uwagi, wnioski: więcej sypkiej zanęty, po 4 godzinach nęciłem samą kukurydzą.
Ocena wyprawy: 4 +

  Województwo Mazowieckie
Dzień: 18.11.2006
Łowisko: Sztuczny zbiornik na Mrówce k/Warszawy
Charakterystyka łowiska: Łowisko dobrze pilnowane, 1,5 - 2,0 metrów głębokość. Woda przepływowa z lekkim uciągiem.
Pogoda: chłodno, mżawka, Temperatura ~ 14+
Przynęta, zanęta, sprzęt: łowiłem na 4m bat, spławik 0,6 g, haczyk 14, Bez zanęty. Na haczyk biały + czerwony, Spinning okoniowy, przynety, Twisterki i Obrotowki.
Połów: 15 płoci, 6 okonków (12-15 cm) , 3 szczupaczki (około 30 cm) - wszystkie ryby wróciły do wody
Przebieg połowu: od 7 do 11.
Uwagi, wnioski: Ryby z zarybienia, wszystkie wróciły do wody
Ocena wyprawy: 3